Finio w rękach Urbaniaka

tekst i fot. Danuta Tyde-Niedzielska, 09 styczeń 2012, 13:51
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Blisko siedemdziesiąt tys. zł zebrał chojnicki sztab podczas WOŚP. Orkiestra Owsiaka zagrała po raz dwudziesty. Tym razem pod hasłem” Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko”.
Finio w rękach Urbaniaka

Pieniądze liczono skrupulatnie. Na zdjęciu: Kamila Skotarczak, Rafał Musolf i Bartosz Kurkowski.

Dokładna suma, którą udało się uzbierać, to 69 106, 94 zł. - Kwota ta na pewno wzrośnie, ponieważ trwa jeszcze licytacja np. Jeziora Charzykowskiego. Za około tydzień dokładny wynik powinien być znany – mówi Albin Orlikowski, dyrygent chojnickiego sztabu. 

Trzeba zaznaczyć, że pod chojnicki sztab należało nie tylko miasto Chojnice, ale także gmina Chojnice, Brusy i Konarzyny. Czersk i Rytel oddzielnie zajmowały się organizacją WOŚP na swoim terenie.

Pieniądze zbierało 180 wolontariuszy. Zbiórka zaczęła się o 8.00 rano. - Ostatnie puszki do sztabu trafiły koło 21.00 – mówi Albin Orlikowski. Na podany powyżej wynik składają się też przeprowadzone licytacje. Łoś Finio poszedł za 600 zł. Trafił w ręce Michała Urbaniaka. Tegoroczna zbiórka jest większa od tej z 2011. Wówczas bowiem zebrano około 61 tys. zł.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej komentowane
Zapraszamy na relację tekstową z kolejnego sparingu Chojniczanki....
Piotr Gorczyca w czwartek zrezygnował z pracy i wyjechał do Mławy.
Sobota była trzecim i ostatnim dniem Mistrzostw Chojnic 2011 w...
Najczęściej czytane
Ponad miesiąc temu okazało się, że mała Laura Szulc z Chojnic ma...
Od godz. 15.00 podopieczni Grzegorza Kapicy walczą w Wałbrzychu o...