Ma dopiero dwa lata i nieuleczalną chorobę

Pomoc dla Karolinki chorej na SMA

tekst i fot. Michał Rytlewski, 31 październik 2011, 20:30
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Możemy pomóc ciężko choremu dziecku. Trwa zbiórka pieniędzy i nakrętek. Potrzeba ponad 35 tysięcy złotych, żeby ulżyć dziecku.
Pomoc dla Karolinki chorej na SMA

Karolinka z mamą Darią

Karolinka Kropiewnicka skończyła właśnie dwa latka. Dziewczynka choruje na rzadką chorobę SMA. Niestety na najgroźniejsza jej odmianę. I jest to choroba nieuleczalna. SMA charakteryzuje się zanikiem mięśni. Karolinka nie potrafi sama usiąść. Nie może samodzielnie ruszać główką, ani przewracać się na boki.

Dziecko najbardziej zagrożone jest podczas snu. Dziewczynka sama nie potrafi się przewrócić na bok. Karolinka może się zakrztusić i nawet udusić. Dlatego mama pilnuje dziecka praktycznie całą dobę.

Dziewczynka mogłaby spać spokojnie podłączona do specjalistycznej aparatury. Potrzebny jest koflator, urządzenie stymulujące kaszel. Przydałby się też specjalistyczny ssak. Sprzętu nie refunduje NFZ. Wszystko kosztuje 35 tysięcy złotych.

Można pomóc Karolince wpłacając pieniądze na konto chojnickiego oddziału TPD. Na razie udało się uzbierać 1 270 złotych. Na sporą pomoc rodzina może liczyć też od Fundacji Polsat. Mama Karolinki wysłał tam list i otrzymała odpowiedź, że fundacja będzie mogła dopłacić osiem tysięcy złotych, jeśli tyle będzie brakowało do zakupu sprzętu.

Cały czas trwa też akcja zbierania plastikowych nakrętek. Nasi czytelnicy noszą je workami. 

 

Akcję zbiórki pieniędzy dla chorej Karolinki przeprowadzi chojnickie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, stowarzyszenie ma numer KRS 0000253075.

Pieniądze można wpłacać na konto Banku Spółdzielczego o numerze: 56 8146 0003 0000 0198 2000 0003 z dopiskiem Karolinka.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej komentowane
Zapraszamy na relację tekstową z kolejnego sparingu Chojniczanki....
Piotr Gorczyca w czwartek zrezygnował z pracy i wyjechał do Mławy.
Sobota była trzecim i ostatnim dniem Mistrzostw Chojnic 2011 w...
Najczęściej czytane
Ponad miesiąc temu okazało się, że mała Laura Szulc z Chojnic ma...
Od godz. 15.00 podopieczni Grzegorza Kapicy walczą w Wałbrzychu o...