Zamknij

Rozstrzygnięcie Czerskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok

17:09, 01.10.2017 | S.K
REKLAMA
Skomentuj

Już wiadomo, jakie przedsięwzięcia będą realizowane w ramach Czerskiego Budżetu Obywatelskiego. To między innymi inwestycje budowlane oraz sadzenie nowej zieleni.

Wyniki ogłoszono w czwartek w Ośrodku Kultury w Czersku. O większości zadań zdecydowały głosy mieszkańców, ale podział środków na zieleń i trzy dodatkowe inwestycje wybrano w drodze losowania. Rytel może liczyć na realizację co najmnije dwóch zgłoszonych do CzBO przedsięwzięć extra, ponieważ z powodu wichury głosowanie w tym sołectwie było utrudnione. Poniżej lista zadań, które się zakwalifikowały.

Kwalifikacja w głosowaniu, bez podziału na okręgi: 1.Urządzenie placu zabaw w Przedszkolu Samorządowym nr 1 im. Kubusia Puchatka w Czersku. 2.Utwardzenie płytami YOMB drogi gminnej w Szałamajach. 3.Wymiana części ogrodzenia i utwardzenie terenu przy świetlicy wiejskiej w Mokrem. 4.Utwardzenie drogi Łubna –Budziska płytami YOMB. 5.Utwardzenie płytami YOMB drogi gminnej w Złotowie, ul. Złotowska. 6.Modernizacja nawierzchni placu zabaw przy Przedszkolu Samorządowym w Łęgu. 7.„Fitness Club pod gołym niebem” przy świetlicy wiejskiej w Klaskawie. 8.Budowa siłowni zewnętrznej w Parku Kaszubskim w Czersku. 9.Plac zabaw dla dzieci od 3 do 6 lat dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych i dzieci zdrowych zlokalizowany na terenie Przedszkola Samorządowego nr 2 w Czersku. 10.Budowa siłowni zewnętrznej przy świetlicy wiejskiej w Gutowcu. 11.Budowa chodnika przy ul. Łosińskiej w Czersku. 12.Zakup wyposażenia świetlicy wiejskiej w Malachinie. 13.Budowa siłowni zewnętrznej przy świetlicy wiejskiej w Krzyżu. 14.Zakup i montaż klimatyzacji oraz wentylacji do remizy OSP w Odrach. 15.Utwardzenie płytami YOMB części ul. Sportowej w Czersku –etap I. 16.Zakup mebli do sali świetlicy w OSP Czersk. 17.Miejsca rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców sołectwa Gotelp (siłownia zewnętrzna i plac zabaw). 18.Stabilizacja drogi emulsją asfaltową w miejscowości Zapędowo (w kierunku Nadolnej Karczmy).

Zielony Budżet Obywatelski: 1. Nasadzenie drzew i krzewów na placu rekreacyjnym w Łukowie. 2. Zakup krzewów dla Sołectwa Klaskawa (teren przy świetlicy wiejskiej). 3. Zazielenienie terenu przy placu zabaw w Starych Prusach.

Losowanie Szczęśliwego Numerka: 1. Utwardzenie płytami YOMB ulicy Szkolnej w Malachinie. 2. Zakup sprzętu multimedialnego dla LCKEiOP w Będźmierowicach. 3. Zakup urządzeń do siłowni zewnętrznej w Starych Prusach.

(S.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone | 2018