Zamknij

Wiktor chodzi już do szkoły

09:40, 29.09.2018 | E.K
REKLAMA
Skomentuj

Wiktorek Majkowski pierwsze kroki w swoim życiu zaczął stawiać, gdy skończył pięć lat. Dla chłopczyka z zespołem Downa stanowiło to spory wyczyn. Było to też wielkie wydarzenie w życiu całej rodziny.

O Wiktorku Majkowskim z Lamku pisaliśmy już na łamach „Czasu Chojnic”. Chłopczyk urodził się z zespołem Downa i cały czas potrzebuje rehabilitacji. Niedawno zmieniły się dane konta, na które można wpłacać środki.

W szpitalu

W pierwszej dobie życia Wiktorek przeszedł zabieg laparotomii z powodu zrośnięcia dwunastnicy. Potem miał kolejne skomplikowane operacje. Ma też założonego PEG-a i przez rurkę do jego brzuszka wprowadzany jest pokarm. – Nie przyjmuje jedzenia doustnie ze względu na wiotkość ciała i krtani – wyjaśnia Władysław Majkowski, tato chłopca. W sierpniu Wiktorek skończył sześć lat. Jednak swoje pierwsze kroki postawił dopiero w ubiegłym roku. – Zaczął chodzić we wrześniu – wspomina Justyna Majkowska, mama malucha. Było to sporym wydarzeniem w życiu rodziny i sprawiło ogromną radość bliskim. Cieszyło się m.in. starsze rodzeństwo chłopca – Andżelika i Dominik.

Zmiana fundacji

Nie minął rok od tego momentu, a rodzinę czekała kolejna rewolucja. Wiktorek został zapisany do szkoły w Pierszczewie. Na zajęcia uczęszcza trzy razy w tygodniu. – Uwielbia tam przebywać. Jak tylko ma towarzystwo, to jest szczęśliwy – mówi pan Władysław. Rozstanie gorzej znoszą rodzice. To głównie pani Justyna praktycznie przez 24 godziny na dobę zajmowała się malcem, bo na utrzymanie familii pracuje pan Władysław. – Teraz nagle jest tak pusto. Mamy dużo czasu – mówi ze śmiechem tata.

Mimo że maluch się rozwija i robi postępy, potrzebna jest ciągła rehabilitacja. Na rzecz Wiktorka można wpłacać pieniądze na specjalnie otwarte konto. Wiktorek jest teraz podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Wpłaty można kierować na konto Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa Alior Bank SA: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 tytułem: 27630 Majkowski Wiktor – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Na zdjęciu: Wiktorek Majkowski ma w domu specjalne siedzisko, w którym jest bezpieczny. Chłopiec lubi bawić się packą na muchy.

Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” z 20 września 2018, nr 38/847

 

REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone