Bramki: 1:0 - Marcin Stefanik (10.), 2:0 - Dawid Ryndak (56.)

Puszcza: Marcin Staniszewski - Mateusz Bartków, Piotr Stawarczyk, Michał Czarny, Michał Mikołajczyk (c) - Dawid Ryndak (73. Łukasz Furtak), Longinus Uwakwe, Marcin Stefanik, Bartosz Żurek (63. Robert Ziętarski), Maciej Domański - Marcin Orłowski (81. Dawid Nowak).

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Wojciech Lisowski, Tomasz Boczek, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka - Jacek Podgórski (70. Jakub Bąk), Paweł Zawistowski (c), Oskar Paprzycki, Jakub Biskup (61. Krzysztof Drzazga), Andrzej Rybski (57. Emil Drozdowicz) - Tomasz Mikołajczak.

Żółte kartki: Piotr Stawarczyk, Marcin Orłowski, Mateusz Bartków, Michał Czarny, Longinus Uwakwe (Puszcza) - Tomasz Mikołajczak, Oskar Paprzycki (Chojniczanka).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

90+3 min KONIEC MECZU. Chojniczanka na inaugurację rozgrywek Nice I ligi przegrywa 0:2 w Niepołomicach z beniaminkiem Puszczą. Gole zdobyli Stefanik w 10. minucie oraz Ryndak w 56. Dziękujemy za uwagę i do zobaczenia na kolejnym spotkaniu u siebie ze Stomilem Olsztyn.

90 min Sędzia dorzucił trzy minuty.

90 min Rozpoczął się doliczony czas gry. Puszcza kontroluje mecz.

87 min To mogła być zabójcza kontra Puszczy. Świetny przechwyt Uwakwe. Nigeryjczyk podał do Nowaka, który nie sięgnął piłki. Zabrakło centymetra, może dwóch.

86 min Stawarczyk zblokował Kieruzela. Co by nie powiedzieć to Puszcza gra dzisiaj nie jak beniaminek, a jak drużyna z dużym, I-ligowym doświadczeniem.

85 min Końcówka spotkania. Korner dla Chojniczanki.

83 min Dwie akcje Chojniczanki. Najpierw Uwakwe skutecznie zablokował wrzutkę Zawistowskiego. Po chwili marnej jakości strzał Mikołajczaka.

81 min Ostatnia zmiana w Puszczy. Nowak za Orłowskiego, czyli Puszcza nadal w ataku.

80 min Rezerwowi Drozdowicz, Drzazga i Bąk także nie radzą sobie z dobrze zorganizowanym na własnej połowie beniaminkiem.

78 min Pietruszka szukał podaniem Mikołajczaka. Napastnik przegrał jednak pojedynek z dobrze grającymi obrońcami Puszczy.

77 min Kartka dla Uwakwe. Piąta kara dla zawodnika Puszczy w tym spotkaniu.

76 min Mogło być 1:2, ale znowu Zawistowskiemu zabrakło precyzji i uderzył prosto w Staniszewskiego.

75 min Kwadrans nadziei kibiców Chojniczanki. Ciężko będzie coś ugrać w Niepołomicach, ale nie traćmy wiary.

74 min Strzał Paprzyckiego po rzucie rożnym. Obok bramki.

73 min Zmiana w Puszczy. Schodzi strzelec drugiego gola Ryndak. Wchodzi Furtak.

72 min Bartków uderzył nad poprzeczką.

70 min Mamy trzecią zmianę. Bąk za Podgórskiego.

70 min "Żółtko" dla Czarnego.

69 min Mikołajczyk huknął z rzutu wolnego. Janukiewicz broni.

67 min Chojniczanka nie rzuciła się na Puszczę. Z drugiej strony gospodarze na niewiele pozwalają przyjezdnym. Beniaminek czuje się pewnie w starciu z bardziej doświadczonym zespołem.

64 min Tymczasem Odra Opole prowadzi już 3:0 z Górnikiem Łęczna. Inauguracja Nice I ligi należy do beniaminków.

63 min Jest też zmiana w Puszczy. Ziętarski za Żurka, czyli 22-latek za 22-latka.

62 min Już pięć kornerów dla Puszczy w tym spotkaniu. Chojniczanka ma jeden rzut rożny na koncie.

61 min Kolejna roszada. Drzazga za Biskupa.

60 min Godzina gry za nami. Puszcza niespodziewanie "leje" Chojniczankę i to 2:0.

57 min Trener Chojniczanki zrobił to, co powinien uczynić w przerwie. Drozdowicz zmienia Rybskiego.

56 min Co by nie powiedzieć to gol dla Puszczy "stadiony świata". Mikołajczyk dośrodkował, a Ryndak w stylu "kung-fu" (a'la Ibrahimović) pokonuje Janukiewicza.

55 min Wykrakaliśmy... 2:0 dla Puszczy. Ryndak podwyższa prowadzenie.

53 min Podanie, podanie, faul, gwizdek. Podanie, podanie, faul gwizdek i tak w kółko...

52 min Puszcza atakuje bramkę Chojniczanki. Goście muszą uważać szczególnie na akcje ze skrzydeł.

50 min Dwa rzuty rożne dla miejscowych w krótkim odstępie czasu.

49 min AJJJJJJJ!!! Szkoda, że szczęście nie uśmiechnęło się do Mikołajczaka. Napastnik blisko celnego strzału w zamieszaniu pod bramką Puszczy. Nadal 1:0 dla gospodarzy.

48 min Mikołajczak musi uważać. Przed chwilą napastnik przewinił i mógł wylecieć z boiska. Napastnik ma już kartkę na koncie.

47 min Najważniejsze statystyki I połowy: gole 1:0, rzuty rożne 1:1, kartki 3:2.

46 min Trenerzy nie zdecydowali się jeszcze na zmiany. Zaczęły takie same dwie jedenastki.

46 min Początek drugiej połowy.

45+2 min Koniec I połowy. Puszcza - Chojniczanka 1:0. Beniaminek z Niepołomic nie gra pięknie dla oka. Jednak wykorzystał okazję z początku spotkania i to goście są w tarapatach. Trener Brede musi szybko zareagować i coś zmienić w taktyce. Na boisku mile widziani Drozdowicz i Drzazga. Wracamy za 15 minut.

45+1 min Jeszcze jedna wrzutka Zawistowskiego. Lisowski wygrywa "głowę" z rywalem. Uderzenie defensora niecelne.

45 min Jarzębak dorzuca dwie minuty.

45 min Puszcza wyszła z kontrą. Na szczęście niechlujne zagranie Mikołajczyka.

43 min Puszcza czujna w tyłach. Tym razem przyblokowany Podgórski. Za chwilę przerwa.

42 min Tymczasem w Opolu już 2:0 dla Odry w starciu z Górnikiem Łęczna. Natomiast w Niepołomicach błąd w rozegraniu wolnego przez Chojniczankę. Od bramki Staniszewski.

40 min Zawistowski szuka dzisiaj gola. Kapitan MKS-u próbuje zaskoczyć Staniszewskiego. Tym razem zbyt lekka próba i bramkarz Puszczy nadal z czystym kontem.

39 min Już piąta kartka. Tym razem Paprzycki za ostro wszedł w nogi rywala. Czujemy, że dzisiaj w Niepołomicach przy tym tempie kar może zrobić się czerwono.

37 min Było groźnie! Lisowski w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Orłowskiego.

36 min Znowu Bartków w roli głównej. Tym razem obrońca Puszczy trafił do notesu sędziowskiego za grę "na czas".

35 min Bartków próbował zaskoczyć Janukiewicza. Niecelny strzał.

33 min Po obiecującym początku mecz nie przypomina piłkarskiej rozgrywki, a MMA. Wszystkie chwyty dozwolone.

32 min Kartka dla byłego gracza Chojniczanki - Orłowskiego.

31 min AJJJJJJ!!! Niezła próba Zawistowskiego z rzutu wolnego. Piłka niestety jedynie otarła się o boczną siatkę. Zabrakło niewiele!

30 min Pół godziny za nami. Nadal 1:0 dla Puszczy. Przed momentem kartkę obejrzał Stawarczyk. Kilkanaście minut temu "żółtko" obejrzał Mikołajczak.

28 min Gorąco nie tylko na boisku. Sędzia co jakiś czas ucisza sztab szkoleniowy Chojniczanki.

27 min Zawodnicy z Niepołomic nie odstawiają nogi. Oba zespoły nie oszczędzają nóg już w 1. kolejce.

25 min Chojniczanka przywiozła komplet punktów z ostatnich dwóch meczów wyjazdowych poprzedniego sezonu Nice I ligi. MKS wygrał w Grudziądzu i Suwałkach. Czy zwycięska passa zakończy się dzisiaj w Niepołomicach?

23 min Kolejny stały fragment dla Puszczy. Tym razem Zawistowski był na posterunku i wyjaśnił sytuację.

21 min Przy tym wyniku trener Brede będzie musiał coś zmienić w ustawieniu zespołu. Przypomnijmy, że na swoją szansę czekają obrońcy Skowron i Markowski, pomocnicy Bąk, Drzazga i Danielewicz oraz napastnik Drozdowicz. Jest też rezerwowy bramkarz Skiba, ale go raczej nie przewidujemy do wejścia na plac gry.

19 min "Zawias" przymierzył z wolnego. Staniszewski bez problemów broni strzał kapitana.

19 min Spóźnialskim przypominamy, że Chojniczanka przegrywa od 9 minuty po golu Stefanika.

17 min Centra Biskupa w kierunku Mikołajczaka. Napastnik minął się jednak z futbolówką. Zabrakło kilku centymetrów.

15 min Kolejne ostrzeżenie. Bartków niecelnie główkował po rzucie wolnym.

12 min Chojniczanka musi szybko wstać z kolan. Najpierw dośrodkowywał Pietruszka, ale nikt nie przeciął podania. Po chwili niecelny strzał na bramkę Puszczy. Gospodarze dostali wiatru w żagle.

10 min Wrzutka z rzutu rożnego Domańskiego. Piłka znalazła Stefanika przed bramką. 30-latek wpakował ją do siatki. Niestety trzeba gonić wynik i zmienić nieco taktykę.

9 min. Klops... 1:0 dla Puszczy.

8 min Pierwszy korner dla miejscowych. Puszcza zaliczyła dzisiaj już dwie niedokładne centry w pole karne gości.

7 min Podgórski znalazł Zawistowskiego. Kapitan Chojniczanki skiksował i nic z tego nie wyszło.

6 min Dzisiaj w Niepołomicach ciepło i słonecznie. Na niebie tylko blade obłoki. Idealna pogoda do gry w piłkę.

5 min Gospodarze cali na biało, goście na żółto-czerwono.

4 min Niecelny strzał Żurka na bramkę Janukiewicza.

3 min Puszcza aktywna i agresywna jak na beniaminka przystało. Chojniczanka nie daje rywalowi dojść z piłką pod pole karne.

1 min. GRAMY!!! Wszystkim piłkarzom, trenerom, działaczom i kibicom Chojniczanki życzymy udanego sezonu 2017/2018 w Nice I liga!

Godz. 16.12 Natomiast Chojniczanka przy gospodarzu dzisiejszego meczu to stary, I-ligowy wyjadacz. Żółto-biało-czerwoni w ostatnich czterech sezonach zajmowali 14., 5., 12. i 5. miejsce.

Godz. 16.09 Puszcza Niepołomice to beniaminek Nice I ligi. Drużyna Tomasza Tułacza zajęła trzecie miejsce w rozgrywkach II ligi i po trzech latach przerwy wróciła na zaplecze Lotto Ekstraklasy.

Godz. 16.05 Nice I liga wystartowała w piątkowy wieczór. Stal Mielec wygrała 1:0 z Ruchem Chorzów.

Godz. 16.02 W składzie Puszczy zobaczymy dwóch byłych graczy Chojniczanki. MKS reprezentowali obrońca Mikołajczyk (kapitan Puszczy) oraz napastnik Orłowski.

Godz. 16.00 Za godzinę początek spotkania w podkrakowskich Niepołomicach. Znamy już skład Chojniczanki (powyżej).

Godz. 15.45 Witamy i zapraszamy na relację tekstową na żywo z meczu 1. kolejki Nice I ligi pomiędzy Puszczą i Chojniczanką. Początek o godz. 17.00.