Puchar Polski. Górnik Zabrze - Chojniczanka (RELACJA NA ŻYWO)

Bramki: 1:0 - Kurzawa (62.), 2:0 - Ł. Wolsztyński (70.), 3:0 - Żurkowski (85.)

Górnik: Loska - Koj, Suarez, Wieteska, Wolniewicz - Kurzawa, Żurkowski (87. Urynowicz), Matuszek, Kądzior (63. Ambrosiewicz) - Angulo (90. Ledecky), Ł. Wolsztyński.

Chojniczanka: Janukiewicz - Pietruszka, Kieruzel, Markowski, Skowron - Ryczkowski (81. Dampc), Wołąkiewicz, Danielewicz, Podgórski (68. Bąk) - Grzelak (73. Rybski) - Drozdowicz.

Żółte kartki:

Czerwona kartka:

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica).

90+3 min Koniec spotkania. Górnik - Chojniczanka 3:0. I-ligowiec z Chojnic żegna się z Pucharem Polski. Po raz drugi w historii MKS doszedł do ćwierćfinału tych rozgrywek.

90+1 min Strzał Bąka. Niecelny.

90 min Rozpoczął się doliczony czas gry.

88 min Jeszcze Kurzawa uderza po ziemi z pola karnego i broni Janukiewicz.

87 min Wrzutka Skowrona i niecelna główka Rybskiego. Po chwili zmiana w Górniku. Urynowicz za Żurkowskiego.

85 min No i 0:3... Kontra Górnika po kornerze Chojniczanki. Żurkowski zachował zimną krew i po ładnej asyście Kurzawy nie zmarnował 100 proc. okazji.

84 min AJJJJ!!! Ładny strzał Bąka i jeszcze lepsza obrona Loski.

84 min Korner dla Chojniczanki.

83 min Spokojna końcówka spotkania w Zabrzu. Chojniczanka już pogodzona z losem. Górnik oszczędza siły na ligę.

81 min Zmiana. Dampc za Ryczkowskiego.

80 min Zakotłowało się pod bramką Chojniczanki po rzucie rożnym. Górnik był blisko trzeciej bramki. Na szczęście udało się zażegnać niebezpieczeństwo.

77 min Chwila przerwy. Opatrywany Koj.

75 min Kwadrans do końca. Górnik - Chojniczanka 2:0, a w dwumeczu 5:1.

73 min Zmiana. Rybski za Grzelaka.

73 min Wysokie podanie Grzelaka do wbiegającego Pietruszki. Obrońca fauluje w ataku Mateuszka.

70 min Nie było przed chwilą, to jest teraz. Wolsztyński z bliska wykańcza akcję Górnika i silnym strzałem pokonuje Janukiewicza.

69 min Odważna decyzja Kurzawy i słupek! Mogło być 2:0.

68 min Zmiana. Bąk za Podgórskiego.

66 min Żurkowski popisuje się plasowanym strzałem. Piłka poleciała w światło bramki, ale Janukiewicz pewnie łapie futbolówkę.

64 min Uderzenie Skowrona. Niecelne.

62 min Niestety... Górnik prowadzi 1:0. Złe wybicie Skowrona. Kurzawa uderzył z pierwszej piłki z 16 metrów z powietrza. Janukiewicz bez szans.

61 min Celny strzał Danielewicza, ale za lekki aby zaskoczyć Loskę.

60 min Faul Wieteski na 20 metrze. Jest okazja do strzału.

55 min Korner Kądziora i faul Matuszka w ataku.

54 min AJJJJJ!!! Podgórski pięknie uderzył w dalsze okienko i trafił w słupek. Piękny strzał. Loska byłby bez szans... Nadal bez bramek.

53 min Ryczkowski ze skrzydła wrzuca do wbiegającego Danielewicza. Ten ledwo co dosięgnął piłkę i uderzył obok słupka.

51 min Kolejny strzał! Tym razem po rożnym główkował Wieteska. Niecelnie. Nadal bez bramek.

50 min Fatalne krycie Chojniczanki. Kurzawa wrzucił na "nos" do Koja. Strzał głową obrońcy broni bohater I połowy Janukiewicz.

49 min Grzelak na spalonym.

48 min Wysoki pressing Chojniczanki. Goście starają się więcej czasu przebywać na połowie Górnika.

46 min Gramy! Górnik od środka.

45 min Koniec I połowy. Górnik - Chojniczanka 0:0.

43 min Jeszcze korner dla miejscowych.

42 min Zła wrzutka Kurzawy z wolnego. Chojniczanka ma szansę na stworzenie kolejnej akcji. Za chwilę koniec I połowy.

38 min Kontra Górnika. Złe podanie przez środek boiska. Kurzawa przejął piłkę. Podał do Wolsztyńskiego ten znalazł się w polu karnym. Minął nawet wychodzącego Janukiewicza, lecz na celny strzał zabrakło już siły i techniki.

36 min Znowu Mateuszek. Tym razem z woleja z dystansu. Niecelna próba.

34 min Kurzawa do Matuszka z wolnego. Kapitan Górnika uderzył głową nad bramką.

32 min Ryczkowski z 25 metrów. Odważna decyzja, ale piłka przeszła metr obok słupka.

30 min Zła centra Koja i Janukiewicz od bramki. Kwadrans do końca I połowy. Nadal bez goli w Zabrzu.

28 min AJJJ!!! Skowron przed szansą, ale Loska broni jego strzał z bliska. Po chwili zablokowany strzał Ryczkowskiego, a na koniec Kieruzel złapany na spalonym.

28 min Faul na Drozdowiczu. Będzie szansa na wrzutkę lub bezpośredni strzał.

24 min Zawodnik Górnika przewrócony w polu karnym. Gospodarze protestują, a goście wychodzą z kontrą.

20 min Bardzo niecelny strzał Kędziora.

19 min Centra Pietruszki zablokowana. Po chwili kolejna akcja, ale strata przed polem karnym Górnika.

17 min Janukiewicz!!! Kurzawa wrzucił z wolnego, Kieruzel główkował nie w tą stronę i świetna interwencja bramkarza. Trzecia w tym spotkaniu. Górnik naciska.

16 min Dobrze zapowiadająca się akcja gości zakończona niecelnym zagraniem i Loska wznawia grę.

15 min Poprzeczka ratuje Chojniczankę! Strzelał głową Wieteska. Ogromne szczęście gości.

15 min UFFFF!!! Kądzior z narożnika, główka Suareza i świetna obrona Janukiewicza!

14 min Uderzenie Kurzawy z dystansu zablokowane. Korner dla Górnika.

13 min Centra w pole karne Chojniczanki. Akcja zakończona faulem w ofensywie.

11 min AJJJJ!!! Idealna centra Podgórskiego w pole bramkowe. Tam Drozdowicz uwolnił się spod opieki Wieteski, ale nie trafił w piłkę z 5 metrów. Mogło być 1:0 dla Chojniczanki!

10 min Grzelak mógł uderzać z dystansu. Szukał podania w pole karne. Tam zawodnicy Chojniczanki zostali złapani na spalonym.

9 min Korner dla Chojniczanki. Niestety nie udało się stworzyć zagrożenia.

9 min Podgórski przegrał pojedynek z Kurzawą na prawym skrzydle. Wyrównany początek przy głośnym dopingu kibiców z Zabrza.

5 min Teraz Górnik. Żurkowski z dystansu. Mocno, celnie, ale Janukiewicz nie daje się zaskoczyć.

3 min Rzut rożny dla Górnika po wybiciu piłki przez Markowskiego spod nóg Angulo.

1 min Niegroźny strzał Danielewicza z 18 metrów. Loska łapie piłkę.

1 min Gramy! Od środka Chojniczanka.

Godz. 17.55 Za pięć minut początek rewanżu 1/4 finału PP.

Godz. 9.45 Zapraszamy na relację na żywo z meczu 1/4 finału Pucharu Polski. Chojniczanka zagra w Zabrzu w Górnikiem. W pierwszym spotkaniu rozegranym w Chojnicach drużyna Marcina Brosza wygrała 3:1.