Wysokie zwycięstwo z Bytovią. Trener Brede odchodzi (GALERIA)

17:40, 03.06.2018 | M.S

Koniec sezonu Nice I ligi. W ostatniej kolejce Chojniczanka wygrała 4:0 (3:0) w lokalnych derbach z Bytovią Bytów. Był to ostatni mecz Krzysztofa Bredego w roli pierwszego trenera zespołu.

MKS stracił szanse na awans tydzień temu w Legnicy po porażce z Miedzią. W spotkaniu z Bytovią drużyna z Chojnic walczyła już tylko o trzecie miejsce. Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od szybkiego gola Tomasza Mikołajczaka. Ten sam zawodnik trafił jeszcze z rzutu karnego, a wynik do przerwy ustalił Adam Ryczkowski. W drugiej połowie kibice długo czekali na bramkę. Ta została zdobyta dopiero w doliczonym czasie gry. Warto dodać, że pojedynek oglądała liczna grupa fanów bytowskiego klubu.

Po spotkaniu spiker meczowy ogłosił, że z klubem żegna się sztab trenerski z Krzysztofem Brede na czele. Szkoleniowiec prowadził Chojniczankę w 39 spotkaniach. Awansował z drużyną do ćwierćfinału Pucharu Polski oraz zajął trzecie miejsce w Nice I lidze – najwyższe w historii tych rozgrywek. Wraz z pierwszym trenerem odchodzą asystent Hubert Kościukiewicz oraz trener od przygotowania fizycznego Jacek Bagrowski.