Trzeci remis z rzędu. Chojniczanka – Bytovia 1:1 (GALERIA ZDJĘĆ)

20:53, 13.10.2018 | M.S.

Efekt "nowej miotły" w postaci trenera Macieja Bartoszka nie zadziałał. Chojniczanka tylko zremisowała 1:1 (1:0) u siebie w derbowym meczu z Bytovią Bytów. Premierowego gola dla MKS-u tuż przed przerwą zdobył Piotr Grzelczak. Wyrównał na kilka minut przed końcem meczu młodzieżowiec Juliusz Letniowski.

W pierwszej połowie Chojniczanka stworzyła sobie więcej sytuacji podbramkowych. Jednak piłka długo nie chciała wpaść do bramki. Dobre zawody w bramce rozgrywał Andrzej Witan. Próbowali go pokonać Wojciech Trochim czy Janusz Surdykowski. Jednak dopiero Piotr Grzelczak znalazł receptę na bytowskiego golkipera w 43. minucie.

Po przerwie więcej z gry miała Bytovia. Goście cierpliwie budowali swoje akcje. Dopięli swego tuż przed końcem meczu. Juliusz Letniowski, mając sporo miejsca przed polem karnym, przymierzył z dalszej odległości. Strzelił na tyle precyzyjnie, że piłka znalazła się w siatce. Miejscowi już nie dali rady odpowiedzieć i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem 1:1.

- Bardzo chcieliśmy tutaj wygrać dla Filipa Burkhardta i jego córki, która walczy o życie. Jesteśmy z nim w tym trudnym momencie. Modlimy się za jego rodzinę i wierzymy, że wszystko będzie dobrze - powiedział Adrian Stawski. Do słów otuchy dla Burkhardta dołączył się także Maciej Bartoszek, który podobnie jak przed dwoma laty w swoim pierwszym meczu w Chojnicach zremisował 1:1.