Zamknij
REKLAMA

Niewidzialna wycieraczka – dlaczego musisz ją mieć

15:41, 09.03.2018 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. pixabay

Wielu kierowców przyznaje, że zależy im na tym, aby ich samochód prezentował się jak najlepiej. Jak wiadomo, najlepszym rozwiązaniem jest ręczne mycie samochodu, ponieważ w ten sposób nie uszkadza się powierzchni lakieru i nie rysuje szyb.

Absolutny must have!

Hitem ostatnich lat, który znacznie ułatwia pielęgnację samochodu i przede wszystkim pozwala na rzadsze mycie pojazdu stała się tak zwana niewidzialna wycieraczka. To kosmetyk samochodowy, który oferuje obecnie wiele firm.

Na czym polega działanie niewidzialnej wycieraczki?

Po dokładnym umyciu samochodu, na szyby nanosi się ten preparat, dokładnie polerując ich powierzchnię. Bardzo ważna jest staranność, aby nie pozostawić żadnych smug i zacieków.

Niewidzialna wycieraczka tworzy na szybie mikroskopijną powłokę hydrofobową.

Dzięki tej powłoce, woda skrapla się na szybach i spływa razem z całym brudem i kurzem. W przypadku rozwijania większych prędkości samochodem, nie ma nawet konieczności używania tradycyjnych, mechanicznych wycieraczek samochodowych.

Takie niewidzialne wycieraczki są stosowane powszechnie na wszystkich profesjonalnych myjniach samochodowych. Każdy ma jednak możliwość zakupienia środka na własność i stosowania go po każdym umyciu auta. Eksperci twierdzą, że jeżeli kosmetyk zostanie bardzo dokładnie nałożony na wszystkie szyby pojazdu, jego działanie może być widoczne nawet przez kilka miesięcy. Oczywiście, wszystko zależy od tego, w jaki sposób eksploatowany jest samochód. Na pewno, wycieraczka taka działa znacznie lepiej na bocznych szybach, ponieważ ich ustawienie jest pionowe. Niewidzialna wycieraczka – autochemia.pl. Woda z łatwością spływa więc po nich. W przypadku przedniej szyby samochodu, wiele zależy już od prędkości, jaką rozwija pojazd. Jeżeli jest ona większa, nie ma nawet konieczności używania mechanicznych wycieraczek.

Wiele zalet wycieraczki

Kosmetyk jest na pewno bardzo wydajny i wystarcza na naprawdę wiele użyć. Jego cena również nie jest zbyt wysoka. Każdy, komu zależy na tym, aby samochód ładnie się prezentował, ale również był zadbany i nie tracił na wartości, powinien zdecydować się na zakup takiego kosmetyku. Co prawda, jego nałożenie wymaga nieco wprawy i sporo staranności, jednakże można się tego dość szybko nauczyć. Nikomu nie powinno to dostarczyć zbyt wiele problemu. Warto porównać składy dostępnych na rynku niewidzialnych wycieraczek. Niektóre z nich są nawet trójskładnikowe i one działają najlepiej. Poza tym, dobrym pomysłem jest zakup ekologicznych kosmetyków do samochodu, które nie szkodzą środowisku naturalnemu. Na rynku można spotkać coraz więcej takich propozycji.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone | 2018