Zamknij

Jak stosować kolagen, by uzyskać zamierzony efekt?

10:45, 03.07.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Kult piękności trwa w najlepsze. Trudno w dzisiejszym świecie znaleźć kogoś, kto nie chciałby przeciągać jak najdłużej swojej młodości. Starość nie jest w żaden sposób atrakcyjna. Dlatego naukowcy ciągle pracują nad coraz to lepszymi metodami poprawiającymi nasz wygląd. Jedną z nich jest kolagen.

Od ścięgien do zmarszczek

Kolagen to powszechny składnik organizmu kręgowców. Stanowi bowiem główny składnik ścięgien. Kolagen regeneruje skórę po oparzeniach czy siniakach. Świetnie sprawdza się także w walce z trądzikiem młodzieńczym czy zmianami alergicznymi skóry. Kolagen odpowiada za elastyczność skóry. Gdy w organizmie zaczyna go brakować, pojawiają się nielubiane przez nas zmarszczki. Dlatego wiele kremów i maści ma w składzie kolagen, by redukować ubytek w organizmie. Tego typu kuracje nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Dlatego coraz powszechniejsze staje się aplikowanie kolagenu bezpośrednio na skórę. Jednak jak się do tego zabrać, by nie zrobić sobie krzywdy?

Jak stosować kolagen?

Zanim rozpoczniemy kurację kolagenem, należy dokonać demakijażu. W tym celu najlepiej użyć mleczka, śmietanki bądź oliwki. Po umyciu i wysuszeniu skóry, musimy nawilżyć ją ponownie, tym razem za pomocą przegotowanej wody. Dopiero wtedy możemy przystąpić do nakładania kolagenu. Żel rozprowadzamy delikatnie, cienką warstwą, zgodnie z ułożeniem mięśni. Wchłonięcie powinno nastąpić do dziesięciu minut po zabiegu. Wówczas możemy zastosować kremy, które wspomogą naszą kurację. Nie mogą one jednak zawierać takich składników jak retinol, cynk, kwasy owocowe, czy ceramidy. Powinno się także zażywać witaminę C, by w organizmie nastąpił proces kolagenozy. Dzięki temu szybciej uzyskam zamierzony efekt. Warto jednak pamiętać, że jeśli na skórze pozostanie niewchłonięty żel, to znak, że nakładamy go po prostu za dużo i należy zmniejszyć dawkę. Dlatego przy kuracji kolagenem bardzo łatwo zaobserwować zmiany.

Niestety nie wszyscy mogą pozwolić sobie na stosowanie kolagenu. Tego typu zabiegi nie są wskazane dla kobiet pomiędzy czwartym a ósmym miesiącem ciąży. Także osoby stosujące dietę niskobiałkową, bądź uczulone na rybie białko nie powinny poddawać się tej kuracji. Dlatego by mieć stuprocentową pewność powinniśmy zapytać swojego lekarza o to, czy na pewno możemy skorzystać z terapii kolagenem. Jeśli nie mamy pewności jak stosować kolagen, możemy się udać do najbliższego salonu kosmetycznego, gdzie specjaliści przedstawią nam optymalne rozwiązanie. W ten sposób unikniemy niepotrzebnych problemów zdrowotnych.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone