Zamknij
REKLAMA

Plastyczna obróbka metalu - co warto wiedzieć?

15:30, 11.07.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Plastyczna obróbka metalu – na czym polega?

Pomimo tego, że dzisiaj możesz zbudować różne konstrukcje z wielu przeróżnych materiałów, to wciąż metal jest tym, który stosujesz najczęściej. Dzieje się tak ze względu na jego szerokie zastosowanie, gdyż możesz go stosować tak w przemyśle, budownictwie, jak w reklamie.

Metal jest też tworzywem, które należy do najbardziej użytecznych w codziennym życiu. Praktycznie otaczasz się tym materiałem z każdej strony i gdzie się nie spojrzysz, tam zobaczysz metalową konstrukcję. Metal, również ze względu na swoje właściwości, możesz obrabiać na bardzo wiele różnych sposobów.

Jeśli chodzi o plastyczną obróbkę metalu, musisz pamiętać o tym, że takiej obróbce poddajesz przede wszystkim blachy. Plastyczna obróbka metali polega na tym, że za pomocą określonych narzędzi wywierasz nacisk na blachę. W ten sposób blacha się odkształca, co ma miejsce z tej przyczyny, że zostaje przekroczona granica plastyczności materiału.

Zmiana kształtu materiału nie jest jedynym widocznym rezultatem podczas plastycznej obróbki metalu. Za pomocą tej techniki możesz dokonać określonych przeobrażeń wymiarów całego arkusza blachy, bądź też tylko jej wybranej części. 

Plastyczna obróbka metalu – jak przebiega proces?

Musisz pamiętać o tym, że do plastycznej obróbki metalu wykorzystujesz specjalistyczne urządzenia. Proces plastycznej obróbki metalu może przebiegać w różnoraki sposób i zależy on od użytego sprzętu i od efektu, jaki chcesz osiągnąć. Niezależnie jednak od tego, jak przebiega proces, odkształcenie blachy ma miejsce pod wpływem temperatury. Możesz więc wyróżnić trzy rodzaje plastycznej obróbki metalu:

  • na gorąco,
  • na półgorąco,
  • na zimno.

Plastyczna obróbka metalu – jakie wybrać urządzenia?

Do plastycznej obróbki metalu możesz zastosować tak naprawdę szereg urządzeń, w tym te najczęściej stosowane. Możesz do nich zaliczyć:

  • giętarki,
  • walcarki,
  • frezarki,
  • ciągarki,

Każda z tych maszyn umożliwia ci dokonanie obróbki blachy w inny sposób, dlatego za każdym razem uzyskujesz nieco inny efekt.

Plastyczna obróbka metalu – jakimi sposobami?

Sposób wykorzystywany do plastycznej obróbki metalu jest uzależniony od rodzaju urządzenia, jakie zastosujesz w określonym przypadku. W sytuacji, kiedy zdecydujesz się wykorzystać walec, możesz dzięki niemu zmodyfikować kształt i wymiar blachy, którą poddajesz obróbce. Możesz też uzyskać pożądany rezultat poprzez wybór kucia i jako urządzenia, które nim wykonasz, wybrać młot. Dzięki temu urządzeniu zmieniasz kształt blachy, nadając jej inny wygląd. 

Plastyczną obróbkę metalu wykorzystujesz na masową skalę, więc istotne jest to, by koszty takiego przedsięwzięcia były możliwie jak najniższe. Ze względu na niewielkie zużycie materiału, możesz sporo zaoszczędzić na procesie produkcji.

Plastyczna obróbka metalu – jaka firma?

Jeśli chcesz zlecić plastyczną obróbkę metalu, zdecyduj się na gieciewalcowanie.pl. Jest to firma, której możesz w pełni zaufać, niezależnie od tego, jak nieszablonowe byłoby twoje zlecenie. Możesz liczyć na pełen profesjonalizm, a także na krótki czas oczekiwania na realizację twojego zamówienia.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone