Zamknij

Jedna toaleta na kilkanaście osób

08:30, 08.01.2021 | dtn
Skomentuj Noclegownia dla Bezdomnych Mężczyzn mieści się przy ul. Małe Osady.
REKLAMA

Noclegownia dla Bezdomnych Mężczyzn w Chojnicach przeszła modernizację. – W 90 procentach jest przygotowana na zimę – mówiła podczas posiedzenia komisji edukacji Elżbieta Szczepańska z MOPS-u. O szczegóły: liczbę toalet i pryszniców dopytywała radna Janina Kłosowska.

Noclegownia dla mężczyzn przeszła remont. Przede wszystkim wymieniono piec. „Kopciuch” został zastąpiony kotłem ekologicznym na pellet i ekogroszek.
Poza tym powstała m.in. pralnia, połączono świetlicę z aneksem kuchennym, odświeżono także sypialnię na piętrze. – Kupiono siedem łóżek piętrowych, szafy, stoliki nocne – wyliczała podczas spotkania komisji Elżbieta Szczepańska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chojnicach.
Mniej lokatorów
Wykonanie remontu było możliwe, ponieważ w placówce przebywa mniej osób niż w latach poprzednich w analogicznym czasie. W noclegowni może być maksymalnie 15 osób. – W ostatnim czasie przebywa tam siedem – informowała Szczepańska. Zdaniem dyrektorki noclegownia w 90 procentach jest przygotowana do zimy. Zostały do wykonania drobniejsze prace, jak montaż umywalek, gniazdek czy lamp.
– W cyfrach proszę odpowiedzieć: ile jest ubikacji, umywalek? – o takie szczegóły dopytywała radna Janina Kłosowska. Elżbieta Szczepańska odpowiedziała, że jest jedna łazienka, jedna toaleta i była jedna umywalka, ale teraz będą łącznie trzy. – Żeby mogło być tego więcej, noclegownia musiałaby być zmodernizowana, ale w tym budynku nie ma miejsca na dodatkową łazienkę – wyjaśniała dyrektorka.
Zgodnie z przepisami
Kłosowska skwitowała, że o warunki sanitarne się tam nie dba. Stanisław Stolp, kierownik noclegowni, tłumaczył, że wszystko jest zgodne z wytycznymi Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zgodnie z nimi musi być jedna toaleta, jeden prysznic i trzy umywalki na 15 osób. – Była jedna umywalka, będą trzy. Limity związane z prysznicami i toaletami spełniamy. Takie są wytyczne – mówił Stolp. Kłosowska po tej wypowiedzi podsumowała wypowiedź kierownika w dwóch słowach: – Bez komentarza.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 17 grudnia 2020, nr 51/964.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JaroJaro

2 0

Ty P.Kłosowska zajmuj się czymś innym bo widać że cię radę miasta przerasta /można chodniki odśnieżać 06:25, 09.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz