Zamknij

Druhowie dotrą na każdy brzeg

14:30, 12.01.2021 | sta
Skomentuj Ford ranger przed nowo wybudowaną remizą w Swornegaciach.
REKLAMA

Jednostka w Swornegaciach ma nowy wóz terenowy. To ford ranger, który znacznie ułatwi pracę druhów w trudnym terenie, na jakim działają tamtejsi strażacy.

Strażacy z OSP w Swornegaciach ten rok niewątpliwie zaliczą do udanych. Stanęła siedziba miejscowych druhów, a teraz jednostka wzbogaciła się o nowe auto. Co prawda nie jest ono fabrycznie nowe (był to wóz prezentowany na pokazach i targach strażackich), ale ford ranger z 2016 roku jest w dobrym stanie technicznym i na pewno przyda się przy akcjach. Teren działania druhów obejmuje sporo jezior, interwencje z użyciem łodzi są więc częste. Niestety, do wodowania łodzi do tej pory używano forda transita, a ten nie sprawdzał się, gdy trzeba było dotrzeć na przykład do trudno dostępnej linii brzegowej. Do tego idealna będzie terenówka z silnikiem 3,2 litra oraz napędem na cztery koła.
Samochód kosztował 118 tys. zł. Jego zakup sfinansowała gmina Chojnice, sołectwo Swornegacie oraz sami druhowie ze zbiórek. Druhowie ze Swornegaci są bardzo wdzięczni władzom gminy oraz komendantowi gminnemu za wsparcie w zdobyciu auta. Pojazd niedługo wejdzie do podziału bojowego i będzie mógł wyjeżdżać na akcje. Ford transit z kolei zostanie przekazany do OSP w Lichnowach. Zastąpi tam mocno już wysłużonego volkswagena.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 17 grudnia 2020, nr 51/964.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz