Zamknij

Chciałbym się sprawdzić na tym stanowisku

16:00, 07.01.2021 | pg
Skomentuj
REKLAMA

Andrzej Plata wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chojnicach. Miejski radny i wychowawca w schronisku dla nieletnich pokonał byłego dyrektora GOPS-u w Konarzynach Jakuba Frankensteina. Pracę w PCPR Plata rozpocznie w styczniu.

Andrzej Plata został zarekomendowany zarządowi powiatu przez komisję konkursową na stanowisko dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chojnicach. Był jednym z dwóch kandydatów, którzy brali udział w postępowaniu konkursowym. – Aby przystąpić do konkursu, trzeba było posiadać minimum trzyletnie doświadczenie w pracy w pomocy społecznej, jak również legitymować się odpowiednim wykształceniem z tego zakresu. Były tylko dwie kandydatury. Myślałem, że będzie ich dużo więcej, ale pewnie wymóg ustawowy spowodował, że były jedynie dwie. Trzeba było z nich wybrać, ale mam nadzieje, że będzie to dobry wybór – mówi starosta Marek Szczepański. Plata pokonał w konkursie jedynego konkurenta – Jakuba Frankensteina, byłego dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Konarzynach.
Miał koncepcję
Na stanowisku dyrektora Plata zastąpi Andrzeja Gąsiorowskiego, który z końcem grudnia po 14 latach pracy jako szef chojnickiego PCPR przechodzi na emeryturę. W Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Chojnickiego pojawiło się uzasadnienie decyzji komisji. „Pan Andrzej Plata wykazał się dobrą znajomością wymaganych zagadnień, przedstawił obszerną koncepcję funkcjonowania Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chojnicach, model zarządzania w tej jednostce, a także wizję współpracy z innymi jednostkami oraz organizacjami” – czytamy w opublikowanym piśmie.
Czy nowy dyrektor planuje wprowadzić jakieś zmiany w funkcjonowaniu PCPR? – Chciałbym przede wszystkim kontynuować zadania, które są tam prowadzone. To zadania stałe i nie da się za bardzo jakichś spektakularnych zmian wprowadzać – wyjaśnia. Dodaje jednak, że warto byłoby postawić większy nacisk na działania w obszarach takich jak punkt interwencji kryzysowej czy poradnictwo specjalistyczne.
Nadal będzie radnym
Andrzej Plata to miejski radny, przewodniczący komisji ds. społecznych w radzie. Zawodowo pracuje jako wychowawca w Schronisku dla Nieletnich w Chojnicach. Zajmuje się także działalnością sportową, głównie pięściarstwem, jest trenerem.
Nowy dyrektor PCPR rozpocznie pracę w styczniu. Czy będzie musiał zrezygnować z którejś z pełnionych funkcji? – Nie muszę rezygnować z bycia radnym. Nie ma tu konfliktu interesów, bo jestem radnym miejskim, a PCPR to jest placówka powiatowa. Jeśli chodzi o moją pracę w schronisku, to będę chciał z niej zrezygnować – wyjaśnia.
Chociaż w zawodzie pracuje niemal 25 lat (równe ćwierć wieku minęłoby w marcu), to jednak uznał, że chciałby coś zmienić w życiu zawodowym. – Wcześniej przez trzy lata byłem koordynatorem pieczy zastępczej. Ta praca otworzyła mi pewne horyzonty i perspektywy. Postanowiłem dalej się edukować i kształcić w tym kierunku, a teraz chciałbym się sprawdzić na tym stanowisku – dodaje nowy dyrektor.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 17 grudnia 2020, nr 51/964.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

SzokSzok

3 2

Brak słów. Co za układ. Praca w schronisku dla nieletnich nie jest pracą w obszarze pomocy społecznej. Skąd zatem platy doświadczenie? Nikt oprócz Kuby się nie zgłosił bo wiadomo było że ktoś już jest namaszczony. Kuba naiwnie myślał że to nieustawiony konkurs... biedny chłopak 10:10, 09.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz