Zamknij

W szpitalu coraz więcej chętnych do szczepień

16:04, 12.01.2021 | P.G
Skomentuj
REKLAMA

W Szpitalu Specjalistycznym im.  J.K. Łukowicza w Chojnicach zaszczepiono dotychczas ponad 200 osób. Według wcześniejszych informacji spośród personelu placówki na szczepienie zapisało się ponad 300 osób. Wiadomo już jednak, że pracownicy lecznicy ciągle się dopisują.  Zmieniły się również wcześniejsze zasady rejestracji na szczepienia. 

- Pierwotna lista to było około 330 osób spośród naszych pracowników, a od tego czasu jeszcze około 200 się zapisało – mówi koordynatorka ds. szczepień Alina Kamowska. Jak dodaje, w szpitalu póki co antidotum przyjmują pracownicy lecznicy. Personel przychodni czy aptek ma być zaszczepiony zaraz po osobach ze szpitala. 

Podczas wczorajszej konferencji prasowej przedstawione zostały nowe informacje dotyczące narodowego programu szczepień. Początkowo w tzw. grupie pierwszej zaszczepieni mieli zostać seniorzy, którzy ukończyli 60 lat (w kolejności od najstarszych). Teraz wiadomo już, że będzie inaczej. "15 stycznia ruszy rejestracja na szczepienia dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Potrwa do 21 stycznia 2021 r. Natomiast osoby, które skończyły 70 lat będą mogły rejestrować się na szczepienia od 22 stycznia" - czytamy na stronach rządowych. Szczepienia dla seniorów rozpoczną się 25 stycznia. Jak uściślił szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, dotyczyć one będą osób, które ukończyły 70 lat. 

W regionie antidotum będzie można przyjąć w 16 punktach. W mieście to: Przychodnia Lekarska Nova, szpital, Centrum Medyczne Gemini oraz punkty szczepień Therapeutica, Eskulap i Sol. Jako punkty, w których będzie można przyjąć szczepionki, wymienione są też: Samodzielna Publiczna Przychodnia Wiejska Gminy Chojnice (filie w Charzykowach, Swornegaciach, Ogorzelinach, Nowej Cerkwi, Lichnowach i Silnie), Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Czersku, Medicus w Czersku oraz Przychodnia Rodzinna Thielemann i Wspólnicy w Brusach. 

 

Na zdjęciu koordynatorka ds. szczepień ze Szpitala Specjalistycznego im. J.K. Łukowicza w Chojnicach Alina Kamowska.

fot. nadesłane.

(P.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz