Zamknij

Starostą zostanie ten, kto zapłaci najwięcej

11:15, 27.01.2021 | P.G
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższą niedzielę w całej Polsce kolejny rok będzie grać Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do akcji włączają się poszczególne samorządy. Swoją cegiełkę dorzuca także powiat chojnicki. Na licytację od powiatu trafi m.in. dzień bycia starostą. Osoba, która wylicytuje go za największą kwotę będzie mogła w jeden poniedziałek pełnić funkcję włodarza powiatu.

W ramach urzędowania osoba, która wygra będzie uczestniczyć w poniedziałkowych pracach starosty. Weźmie udział m.in. w naradzie dyrektorów jednostek i wydziałów w starostwie oraz w wizytacjach inwestycji powiatowych. – To taki normalny dzień pracy, najbardziej aktywny po weekendzie – wyjaśnia Marek Szczepański. Osoba, która wylicytuje tą aukcję otrzyma specjalny, pamiątkowy akt nadania, który będzie nadawał uprawnienia starosty na jeden dzień. Włodarz dodaje, że zastanawia się również nad tym, by do tego pakietu dodać wspólną wycieczkę rowerową. Trasa zostanie dostosowana do kondycji obu osób i odbyłaby się wtedy, kiedy pozwoli na to pogoda. Terminy zostaną ustalone z osobą, która zaproponuje najwyższą kwotę podczas licytacji.

Na wtorkowej konferencji prasowej padła również żartobliwa propozycja, by do bycia starostą dorzucić także przejażdżkę służbowym volvo lub wycieczkę rowerową zamienić na przejazd służbowym autem Marka Szczepańskiego. Starosta uznał jednak, że jego zdaniem nie byłaby to żadna przyjemność.

Drugim fantem, który przekazuje powiat chojnicki na tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest kafel wykonany przez lokalnego artystę z podpisami trzech starostów: Marka Buzy, Stanisława Skai i Marka Szczepańskiego. Licytację odbędą się w najbliższą niedzielę o 18.30 na Facebooku chojnickiego sztabu WOŚP.

(P.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MarcoMarco

1 2

Czyli urzędnik marnuje dzień pracy na jakieś cyrki dla złotego melona 08:04, 29.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%