Zamknij

Protest mediów przeciw dodatkowej opłacie, nazywanej haraczem

07:51, 10.02.2021 | R.W
Skomentuj
REKLAMA

Dziś wielu odbiorców zaskoczyły czarne plansze ulubionych stacji i portali. Specjalne wersje serwisów to protest w ramach akcji „Media bez wyboru". Przeczytajcie list otwarty w tej sprawie.

W związku z akcją „Media bez wyboru" portale internetowe oraz stacje radiowe i telewizyjne prezentują specjalną wersję serwisu z czarną planszą. To protest przeciw zapowiadanej nowej, dodatkowej opłacie dla mediów. "Jest to po prostu haracz, uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media" - piszą wydawcy w liście otwartym (pełna treść poniżej), pod którym w geście solidarności podpisał się również wydawca "Czasu Chojnic".

Chodzi o opłatę uwzględnioną w projekcie, który na początku lutego zaprezentował rząd. Bywa ona nazywana podatkiem od mediów. W planowanych przepisach mówi się o składce z tytułu reklamy, która obejmie na przykład portale internetowe, gazety, stacje telewizyjne i radiowe oraz inne media, ale także kina czy firmy zajmujące się reklamą na bilbordach, np. oferujące zewnętrzne nośniki.

Sygnatariusze uważają, że opłata pogłębi nierówne traktowanie podmiotów na polskim rynku medialnym, będzie faworyzowaniem firm, które nie inwestują w tworzenie lokalnych treści, a rząd używa epidemii jako pretekstu do wprowadzenia nowego obciążenia  mediów.

 

 

(R.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Anty-PISAnty-PIS

2 0

To ma wyłącznie taki cel: te s********* chcą tak obłożyć wolne media różnymi podatkami, aby te zbankrutowały, albo poddały się i przeszły pod władanie reżymowych Talibów. Stary ********** z Nowogrodzkiej już zaciera ręce. Podziękujmy wszystkim którzy wybrali tych skrajnie prawicowych Talibów. Nie dajcie się, ***** *** ! 10:11, 10.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pepepepe

1 0

Polecam: https://www.youtube.com/watch?v=MfqKhwSCVYY 22:01, 14.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%