Zamknij

Oskarek potrzebuje ciągłych rehabilitacji

16:50, 15.02.2021 | P.G
Skomentuj
REKLAMA

Oskar Grzesiak urodził się z rozszczepem kręgosłupa z otwartą przepukliną oponowo-rdzeniową. W dniu urodzenia przeszedł pierwszą operację. Chłopiec wymaga stałej rehabilitacji i leczenia, które jest bardzo kosztowne. Rodzinie Oskara można pomóc, przekazując 1 procent podatku.

Niemal półtoraroczny Oskar Grzesiak od urodzenia choruje. Urodził się z rozszczepem kręgosłupa z otwartą przepukliną oponowo-rdzeniową. Chłopiec ma problemy z układem wydalniczym i pęcherz neurogenny, z którym będzie zmagał się przez całe życie. Mały Oskarek co trzy godziny musi być cewnikowany. Wymaga ciągłej opieki i jest pod kontrolą wielu specjalistów, m.in. nefrologa czy neurologa. Mimo, że chłopiec samodzielnie nie chodzi, to w rozwoju pomagają mu ciągłe ćwiczenia. - W grudniu Oskar zaczął wstawać przy meblach, ale jego stopy są wiotkie, a brak ruchu i czucia w nich sprawiają, że nie może postawić stópek prosto. Wykrzywia je mocno do środka, a kolana mu się uginają - wyjaśnia  mama chłopca Justyna Grzesiak. 

W walce o sprawność Oskarowi pomagają turnusy rehabilitacyjne. Te są jednak bardzo kosztowne. Za jeden z nich trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Chłopcu i jego rodzinie można pomóc przy okazji rozliczania się z fiskusem. Wystarczy podczas wypełniania zeznania PIT wpisać numer KRS 0000387207, a w rubryce „cel szczegółowy” - „ 702 Oskar Grzesiak”. Na rzecz Oskara można również przekazywać darowizny. Numer do wpłat:  85 1160 2202 0000 0001 9214 1142, Fundacja „Serca dla Maluszka”, ul. Kowalska 89, 43-300 Bielsko-Biała, tytułem „702 Oskar Grzesiak”.

fot. arch. prywatne

(P.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%