Zamknij

Rehabilitacja pomaga Paulince w rozwoju

13:33, 18.02.2021 | P.G
Skomentuj
REKLAMA

Paulina Wincencjusz z Ostrowitego od urodzenia zmaga się z poważną chorobą. Dziewczynka wymaga stałej rehabilitacji i pomocy w codziennych czynnościach. Rodzinie Paulinki można pomóc podczas rozliczania się z fiskusem.

Paulina Wincencjusz  jest radosną, chętnie uśmiechającą się 14-latką. Urodziła się jako zdrowe dziecko, a około trzeciego miesiąca życia pojawiły się u niej pierwsze symptomy choroby. Po wielu badaniach u dziewczynki stwierdzono zespół Dandy’ego i Walkera, który powoduje m.in. opóźnienie rozwoju psychoruchowego. W codziennych czynnościach Paulinka wymaga pomocy innych osób. Mieszkanka Ostrowitego korzysta z wielu rehabilitacji, które pomagają w jej rozwoju. W dążeniu do samodzielności pomocne są też turnusy rehabilitacyjne, na których dziewczynka ma różne ćwiczenia usprawniające, korzysta także z hipoterapii. 

Każdy turnus wiąże się jednak z wysokimi kosztami, które pokryć musi rodzina dziewczynki. Jeden wyjazd to koszt rzędu kilku tysięcy złotych. Oprócz nich Paulina używa specjalistycznego sprzętu takiego jak buty ortopedyczne czy ortezy. Ich ceny również nie należą do najniższych. Aby dziewczynka mogła nadal korzystać ze specjalistycznego sprzętu i wyjeżdżać na turnusy rehabilitacyjne, potrzebne jest wsparcie. Pomóc można przy okazji rozliczania się z urzędem skarbowym i przekazać  jej 1 procent podatku. Wystarczy podczas rozliczania PIT wpisać nr KRS 0000037904, a w rubryce cel szczegółowy: 16531 Wincencjusz Paulina.

Na rzecz dziewczynki można również wpłacać darowizny. Dane do przelewu: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, nr konta 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 tytułem: 16531  Wincencjusz Paulina, darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Całą historię dziewczynki można przeczytać w papierowym wydaniu "Czasu Chojnic".

fot. arch. pryw.

(P.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%