Zamknij
REKLAMA

Mieszkaniec gminy Chojnice tymczasowo aresztowany

15:01, 06.04.2021 | P.G
Skomentuj
REKLAMA

W ubiegłą sobotę zatrzymany i przesłuchany został mężczyzna, który kilka dni wcześniej okradł  mieszkankę Chojnic. - Sprawca wykorzystał do popełnienia przestępstwa skradziony chwilę wcześniej rower, na którym podjechał od tyłu do 64-letniej kobiety i wyrwał jej trzymaną torebkę z ręki, po czym odjechał w nieznanym kierunku - wyjaśnia rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach Justyna Przytarska. Mężczyźnie grozi kara 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w środę 31 marca. Na komendę zgłosiła się mieszkanka miasta, która poinformowała policjantów o tym, że została okradziona. Sprawca miał podjechać do pokrzywdzonej na rowerze, gdy ta szła chodnikiem. Następnie miał wyrwać kobiecie torebkę, w której 64 - letnia chojniczanka miała pieniądze i dokumenty. - Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą i przystąpili do ustalania wszystkich szczegółów, które mogłyby pomóc w ustaleniu sprawcy tego przestępstwa. W toku czynności policjanci rozpytywali świadków, zabezpieczyli monitoringi, które były przez nich dokładnie analizowane. W trakcie pracy nad tą sprawą okazało się także, że prawdopodobnie ten sam mężczyzna który wyrwał kobiecie torebkę, chwilę wcześniej ukradł w innej części miasta rower, który wykorzystał do popełnienia tego przestępstwa - wyjaśnia rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach Justyna Przytarska.

Mężczyzna został zatrzymany w ubiegłą sobotę w centrum miasta. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Przytarska informuje, że w toku śledztwa okazało się również, że zatrzymany 22 - latek z gminy Chojnice ma związek również z innymi przestępstwami, które popełnił po wyjściu z więzienia. - Tym razem dotyczyło to uszkodzenia drzwi wejściowych do budynku, które to szkody właściciel wycenił na kwotę 2,5 tys. złotych oraz kierowania gróźb karalnych wobec tego właściciela - dodaje policjantka. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Dotyczyły one kradzieży roweru, kradzieży zuchwałej, uszkodzenia mienia i kierowania gróźb karalnych. Z uwagi na to, że podejrzany dopuścił się tych czynów w warunkach tzw. recydywy, za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. - Na podstawie zebranego przez policjantów materiału, śledczy wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 22-latka tymczasowego aresztu, do którego sąd się przychylił - informuje Justyna Przytarska.

fot. KPP w Chojnicach

(P.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%