Zamknij
REKLAMA

Obostrzenia przedłużone o ponad tydzień

11:35, 07.04.2021 | P.G
Skomentuj
REKLAMA

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że obowiązujące obecnie obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia. Po tym czasie podjęta ma zostać decyzja, co do kolejnych kroków. 

Obostrzenia przedłużono, ponieważ jak mówił podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, dopiero w przyszłym tygodniu widoczne będą "Konsekwencje ewentualnej zwiększonej mobilności w okresie świąt (...)." Nadal obowiązują więc wytyczne, które w życie weszły 27 marca. Dotyczą one m.in. limitu miejsca na jedną osobę w miejscach kultu religijnego czy w sklepach. W tych pierwszych na jedną osobę nadal musi przypadać 20 mkw. W przypadku sklepów w obiektach do 100 mkw może przebywać w nich jedna osoba na 15 mkw. W miejscach większych niż 100 mkw jest to jedna osoba na 20 mkw.
Zamknięte pozostają też salony urody, fryzjerskie i kosmetyczne, a przedszkola i żłobki są otwarte tylko dla dzieci medyków, żołnierzy i służb. Nieczynne są też wielkopowierzchniowe salony meblowe i sklepy budowlane (dotyczy tych o powierzchni większej niż 2 tys. mkw).

Jak wynika z dzisiejszego raportu opublikowanego na stronie Ministerstwa Zdrowia, w środę 7 kwietnia potwierdzono 14 tys. 910 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wykonano niemal 91 tys. testów. W powiecie chojnickim testy wykazały wynik pozytywny u 27 osób. W naszym powiecie nie wykazano przypadków śmiertelnych z powodu zakażenia lub z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami. 

 

fot. Twitter Ministerstwo Zdrowia

(P.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%