Zamknij
REKLAMA

Policjanci kontrolują przestrzegania obostrzeń

18:42, 07.04.2021 | S.K
Skomentuj
REKLAMA

Mundurowi z naszego powiatu przypominają o zasadach reżimu sanitarnego obowiązujących obecnie w całym kraju. Nie brakuje też kontroli.

Funkcjonariusze z powiatu chojnickiego apelują o przestrzeganie zasad i obostrzeń sanitarnych. Jak podkreślają, na wszystkich spoczywa odpowiedzialność w tej kwestii, a walka z pandemią to obowiązek każdego z nas. Codziennie podejmowane są także działania w terenie, w tym kontrole. Sprawdzane jest między innymi przestrzeganie zasad kwarantanny i pozostawanie takich osób w miejscu izolacji. Sprawdzane są także miejsca publiczne, w tym kluby fitness, siłownie, restauracje i hotele.

W ramach czynności kontrolnych i podejmowanych interwencji od początku kwietnia policjanci nałożyli blisko 130 mandatów na osoby, które nie zasłaniały ust i nosa. Kolejne 80 osób usłyszało pouczenia. Były też odmowy przyjęcia mandatu, co skutkowało sporządzeniem do sądu wniosku o ukaranie.

Mundurowi przypominają, że za zlekceważenie obowiązku zasłaniania ust i nosa grozi mandat do 500 złotych. W przypadkach rażących naruszeń policjanci będą informować sanepid, który z kolei w drodze postępowania administracyjnego może nałożyć karę nawet do 30 tysięcy złotych. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny grozi z kolei grzywna do 5000 złotych lub kara pieniężna w wysokości do 30 tysięcy złotych nakładana przez sanepid. Policjanci apelują o rozsądek i stosowanie się do przepisów antycovidowych.

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%