Zamknij

Powrót do szkół: tak czy nie? Część uczniów i belfrów protestuje

16:21, 29.04.2021 | R.W
Skomentuj
REKLAMA

Premier ogłosił etapy powrotu do szkół uczniów kolejnych klas. Tymczasem część uczniów i nauczycieli protestuje. Nie chcą w maju wracać do nauki stacjonarnej.

Do tej pory w naszym powiecie obowiązywał tryb nauki hybrydowej dla najmłodszych. Według wytycznych ministerstwa oznaczało to, że dyrektor szkoły ustalał harmonogram zajęć w taki sposób, aby zajęcia w szkole miało nie więcej niż 50 proc. uczniów klas I-III oraz co najmniej 50 proc. – zdalnie.

Powrót do szkół

Niebawem sytuacja się zmieni - premier Mateusz Morawiecki ogłosił na konferencji prasowej etapy powrotu do nauki stacjonarnej dla kolejnych roczników. I tak 4 maja planowany jest powrót do szkół wszystkich dzieci w edukacji wczesnoszkolnej (to klasy I-III). Następnie od 15 maja (a właściwie 17 maja, bo wtedy przypada poniedziałek) w harmonogramie jest powrót do nauki hybrydowej wszystkich uczniów w szkołach podstawowych (z klas IV-VIII) i ponadpodstawowych. Jeśli liczba zachorowań będzie pod kontrolą i sprawdzą się przewidywania rządu, to 29 maja (a właściwie w poniedziałek 31 maja) wszyscy uczniowie wrócą do szkół, czyli do nauczania stacjonarnego.

Maturzyści nie wrócą do szkół

Sytuacja ta nie dotyczy maturzystów, którzy właściwie kończą już rok szkolny. Ministerstwo edukacji zaleca: "W związku z ograniczeniem stacjonarnej pracy szkół nie będą mogły odbyć się tradycyjne uroczystości zakończenia zajęć, podczas których absolwenci otrzymywali świadectwa. W tym roku świadectwa i inne dokumenty abiturienci mogą odbierać indywidualnie lub w małych grupach w sposób ustalony przez dyrektora szkoły i z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Tryb i terminy odbioru świadectw określa każda szkoła”. Ministerstwo podaje wytyczne, by, dyrektor szkoły określił tryb i terminy odbioru świadectw przez abiturientów według indywidualnego harmonogramu dla każdego ucznia w szkole i w klasie.

Uczniowie i nauczyciele protestują

W sieci pojawiła się petycja przeciw powrotowi do szkół. Uczniowie argumentują, ze obawiają się sprawdzania zeszytów, sprawdzianów i stresu. Nauczyciele z kolei obawiają się zarażenia wirusem. Pod petycją podpisanych jest kilkaset tysięcy osób, ale ich tożsamość nie jest weryfikowana (nie wiadomo więc, czy to jedynie uczniowie i nauczyciele).

A Wy co sądzicie o powrocie do szkół?

Czy to dobrze, że uczniowie wrócą do szkół?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
Tak, nauka zdalna nie do końca spełnia swoją rolę. 36%
Nie, rok szkolny niebawem się kończy i to niepotrzebne. 64%
(R.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Jakub Jakub

0 0

Nie ma sensu teraz na ten krótki okres ich puszczać 20:07, 29.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%