Zamknij

W majówkę wybierz się na spacer i zagraj w grę

11:09, 01.05.2021 | P.G
Skomentuj
REKLAMA

Zaborski Park Krajobrazowy przygotował kolejne gry terenowe dla miłośników przyrody. Spacerować można tym razem w Leśnie oraz ponownie wśród zakątków rzeki Chociny. Nadal dostępne są również gry związane z Czernicą i jeziorem Witoczno.

Każda z gier dotyczy innej okolicy i nie trzeba przechodzić ich wszystkich. Jeśli jednak pogoda dopisze, to warto w długi majowy weekend wybrać się na dłuższy spacer i skorzystać z propozycji parku, który dla miłośników pieszych wycieczek przygotował gry terenowe z serii "Poznaj i Chroń."

Każda z tras ma różną długość - różnią się one także czasem potrzebnym na  ukończenie. Trasa biegnąca szlakiem rzeki Chociny oraz ta w Leśnie rozbudowane mają treści edukacyjne. - Jeśli chodzi o Chocinę, to na odwrocie kart w każdym punkcie będą znajdowały się kody QR do rebusów, krzyżówek czy zagadek – podobnie jak w przypadku gry o Witocznie. W Leśnie z kolei będą dwa warianty. Jeden to wersja historyczna i kulturowa do 10 kilometrów, a dłuższa - geologiczna – mówi dyrektor Zaborskiego Parku Krajobrazowego Mariusz Grzempa. Trasy najlepiej pokonywać pieszo, gdyż dojazd rowerem do punktów, może być utrudniony. Mogą się one bowiem znajdować kilkanaście lub kilkadziesiąt metrów od dróg.

Dokładny opis punktów, mapy, oraz zadania specjalne należy pobrać ze strony Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Tam też w odpowiednich zakładkach znajdują się informacje dotyczące każdej z gier.

 

fot. pixabay.com

(P.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%