Zamknij

Wójt ogłasza amnestię do końca maja

12:36, 11.05.2021 | S.K
Skomentuj
REKLAMA

Tylko do końca maja będzie trwała amnestia ogłoszona przez wójta gminy Chojnice. Dotyczy ona właścicieli posesji, którzy wiedzą, że nie podali wszystkich domowników w deklaracjach śmieciowych.

Władze gminy i urzędnicy ostro zabierają się za porządkowanie gospodarki śmieciowej, sprawdzanie utylizacji ścieków i uszczelnianie systemu poboru opłat. Działania mają polegać zarówno na nowych przepisach, jak i kontrolach w terenie. Wkrótce ma zostać przyjęte prawo, które narzuci częstotliwość wywożenia osadów z przydomowych oczyszczalni (co najmniej raz na rok) oraz opróżniania szamb (raz na kwartał). Będą też kontrole w terenie, na przykład umów i faktur za utylizację ścieków.

Poza tym urzędnicy sprawdzą deklaracje do podatku śmieciowego. Z 19 tysięcy mieszkańców około 2,5 tysiąca nie jest w nich ujętych. Dotyczy to na przykład noworodków i małych dzieci. Tymczasem prawo pozwala naliczyć zaległe opłaty za domowników nawet do pięciu lat wstecz. W związku z tym wójt Zbigniew Szczepański zapowiedział, że do końca maja właściciele mogą bez konsekwencji poprawić swoje deklaracje i złożyć je na nowo zgodnie ze stanem faktycznym.

Na zdjęciu urzędniczki odpowiedzialne za kontrole oraz wójt.

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

jaja

2 0

wszędzie tylko kontrole 14:56, 11.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%