Zamknij

Intertony wracają! Na żywo na stadionie Kolejarza i online

08:55, 10.06.2021 | R.W
Skomentuj
REKLAMA

To już pewne - tegoroczna edycja imprezy odbędzie się na stadionie Kolejarza! Organizatorom zależy na spotkaniach na żywo, bo w tym roku świętują kilka jubileuszy. Będą pewne obostrzenia, ale fani mogą spodziewać się ciekawych artystów.

Impreza odbędzie się 19 czerwca, tradycyjnie na chojnickim stadionie Kolejarz 1926. Coś dla siebie znajdą nie tylko miłośnicy bardzo ciężkiego grania, ale też subtelniejszych rockowych klimatów. Na scenie będzie można zobaczyć klimatyczny doomstonerowy Dopelord - polską formację, która wypracowała sobie mocną pozycję w gatunku w Polsce i za granicą. Akustyczny set zagra lider grupy Illusion - Tomasz „Lipa” Lipnicki. W programie jest też punkt „Tribute To Guzik” - projekt lokalnych muzyków poświęcony zmarłemu Grzegorzowi Guzińskiemu cieszył się uznaniem fanów i krytyków (więcej TU). Kilka tygodni temu narobił sporo szumu. Teraz będzie można posłuchać występu na żywo. Muzycy zagrają wybrane kompozycje z twórczości grupy Flapjack. 

- Wystąpi thrashcore’owy Tyran, który miał zagrać już w ubiegłym roku - pandemia jednak pokrzyżowała plany. Na scenie pojawi się także heavymetalowe Haggemy. Z racji obostrzeń nie będą mogli uczestniczyć goście z Niemiec i Holandii, zobaczymy jednak koncert online punkowej kapeli z Emsdetten - Snareset - informuje Aleksandra Fryca. - Wydarzenie zostanie zrealizowane zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.

Równolegle prowadzona będzie transmisja na żywo na portalach społecznościowych organizatora i partnerów wydarzenia. Organizatorzy chcą w ten sposób wyjść z muzyką do większego grona. - Sama ilość uczestników na terenie Kolejarza będzie w tym roku ograniczona  i dostosowana do panujących wymogów sanitarnych. Uczestnicy wcześniej będą musieli zdobyć wejściówki, których sprzedaż za chwilę ruszy - dodaje Fryca.

Pomysłodawcy będą w tym roku mieli co świętować. Szósta edycja festiwalu jest bowiem związana z kilkoma ważnymi jubileuszami. Jak wymienia Fryca, 17 czerwca mija 30 lat od podpisania przez Polskę i Niemcy traktatu, który otworzył drogę do rozwijania kontaktów między społecznościami lokalnymi, pięć lat później miasta Chojnice i Emsdetten zawarły umowę o partnerstwie, a po kolejnych 10 latach zaowocowało to nawiązaniem współpracy pomiędzy środowiskami muzyków i fanów muzyki rockowej z obu miejscowości.

Intertony są współfinansowane ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, województwa pomorskiego, gminy miejskiej Chojnice i powiatu chojnickiego. Za organizacją stoi Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej wraz z partnerami - Chojnickim Centrum Kultury i stowarzyszeniem Rockinitiative Emsdetten. 

"Czas Chojnic" jest patronem imprezy. Więcej na stronie wydarzenia TU

fot. Daniel Frymark/arch. organizatorów

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%