Zamknij

Kradzionym autem z narkotykami w środku

10:59, 16.06.2021 | P.G
Skomentuj
REKLAMA

Chojniccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn. Jeden z nich odpowie za kradzież samochodu i rowerów, a dwaj pozostali za posiadanie narkotyków. Jeden z tej dwójki prawdopodobnie usłyszy też zarzuty prowadzenia pojazdu bez uprawnień pod wpływem substancji odurzających. Za swoje czyny cała trójka odpowie przed sądem.

Sytuacja miała miejsce w ubiegły czwartek. Do Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zadzwonił świadek, który zgłosił, że jadący przez Konarzynki kierowca najprawdopodobniej jest pijany. Wskazywać na to miało dziwne zachowanie na drodze. Na miejsce udali się policjanci, który zatrzymali kierującego wskazanym autem do kontroli. - Samochodem podróżowało dwóch mieszkańców gminny Czersk. W trakcie kontroli zachowanie 19-letniego kierowcy wskazywało, że może być on pod działaniem alkoholu lub narkotyków - wyjaśnia oficer prasowa KPP w Chojnicach Justyna Przytarska. Przy mężczyznach znaleziono narkotyki. Obaj zostali zatrzymani, a od kierowcy pobrano krew do badań.

W tym samym czasie do komendy wpłynęło zgłoszenie, że z jednej z miejscowości w gminie Chojnice skradziono auto osobowe. - Oficer dyżurny szybko skojarzył markę i kolor auta, który był w tym czasie kontrolowany. Potwierdzono fakt, że jest to właśnie ten skradziony pojazd - dodaje Przytarska. Sprawca kradzieży został namierzony i zatrzymany. Okazało się, że na swoim koncie mężczyzna ma również kradzież rowerów. To 24-letni mieszkaniec gminy Chojnice, który najpierw ukradł jednoślady, a kolejno porzucił je i postanowił dalej podróżować autem, które ukradł z podwórka. - Następnie zaproponował przejażdżkę znajomym, którym ostatecznie przekazał auto do użytkowania. Odzyskany samochód oraz jeden z rowerów już wrócił do właściciela - przyznaje rzeczniczka. Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności.

 

 

(P.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%