Zamknij

Gra terenowa z atrakcjami gminy Chojnice

22:17, 20.07.2021 | S.K
Skomentuj
REKLAMA

Młodzi ludzie z Silna przygotowali grę terenową o tematyce mitologiczno-krajoznawczej. Można też zdobyć nagrody, ale z wypełnioną kartą trzeba pojawić się w sobotę w Silnie.

Młodzież z Wiejskiego Domu Kultury w Silnie przez kilka ostatnich miesięcy pracowała nad stworzeniem gry terenowej. Efektem prac jest „Odyseja Chojnicka”, czyli zabawa łącząca elementy mitologii z poznawaniem walorów i atrakcji gminy Chojnice. Gra składa się z 24 kart, które zawierają tyle samo zadań, czyli miejsc do odnalezienia. Tylko sam początek i koniec gry dla ułatwienia umiejscowiono w Chojnicach.

Ponieważ punkty znajdują się w różnych miejscowościach, trzeba wziąć pod uwagę to, że do sprawnego poruszania się w krótkim czasie będzie potrzebny rower lub samochód. Przejście piesze zajmie z kolei zapewne kilka dni. - Grupa twórców zaplanowała finał gry na sobotę 24 lipca o godz. 18.00 przy Wiejskim Domu Kultury w Silnie. Nastąpi wtedy odkodowanie gry i rozdanie nagród zwycięzcom - zapowiada Edyta Barwina, szefowa WDK.

Udział w grze jest darmowy. Pakiety startowe będą do odbioru w WDK w Silnie, w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach oraz w redakcji „Czasu Chojnic”. Po sobotnim odkodowaniu gry karty, instrukcja i wszystkie materiały wraz z hasłem będą zamieszczone w internecie. Chętni będą mogli już wtedy z nich skorzystać w dowolnym czasie. Stworzenie gry zostało dofinansowane z grantu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Na zdjęciu Edyta Barwina z WDK w Silnie.

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%