Zamknij
REKLAMA

Planują powiększyć amfiteatr i zadaszyć scenę

15:30, 30.08.2021 | E.K
Skomentuj Tak obecnie wygląda charzykowski amfiteatr.
REKLAMA

Gmina Chojnice planuje rozbudowę Amfiteatru Letniego im. Ottona Weilanda w Charzykowach. Ma tam powstać więcej miejsc dla widzów. Zmiany planowane są też na scenie, która ma być zadaszona w całości.

Decyzję o rozpoczęciu procedury projektowej wójt Zbigniew Szczepański przekazał na ostatniej konferencji prasowej. Według szacunków sam projekt ma kosztować około 50 tys. zł. W tym roku ma powstać koncepcja przebudowy amfiteatru, a w przyszłym – projekt. Kiedy wykonanie zadania? – Tu jeszcze nie zakładam żadnych ram czasowych – mówi wójt gminy Chojnice.
Bezpieczniej dla sprzętu
Włodarz zwraca uwagę na to, że dużym problemem jest scena, która nie ma dachu. – Kiedy mamy duże imprezy – a sam sprzęt nagłaśniający kosztuje setki tysięcy złotych – to drżymy, czy urządzenia nie zamokną. Cztery lata temu, kiedy firma wydzierżawiła nam za grube pieniądze nagłośnienie, mieliśmy telefony, że nadchodzi silna burza od Bydgoszczy. Stąd właśnie ze względu na sprzęt przerwaliśmy szanty – mówi Szczepański. Całe szczęście – bo wówczas w regionie szalała nawałnica.
Kolejnym argumentem jest brak zaplecza sceny. Biorąc pod uwagę te dwie sprawy, w gminie zakłada się, że scena zostanie całkowicie rozebrana. Najprawdopodobniej będzie ona nieco inaczej usytuowana – w tle znajdzie się budowany obecnie w Charzykowach apartamentowiec.
Niewiele jest też miejsca dla widzów, bo obecnie zmieści się tam 900 osób. – Zakładamy, że ta widownia powinna mieć pojemność około 2 tys. miejsc – wyjaśnia Zbigniew Szczepański.
Kasa ma być z zewnątrz
Wójt ma już wstępną wizję, jak będzie wyglądać inwestycja. Widownia zostanie wypłaszczona – nie będzie pod takim kątem jak teraz. Będzie natomiast wydłużona. – Cały teren, który jest teraz taki ładny przy amfiteatrze, stanie się amfiteatrem – wyjaśnia włodarz. Dodaje też, że najpierw zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe na samą koncepcję miejsca. – Koncepcja daje nam pomysły na to, w jakim kierunku powinniśmy pójść przy projekcie. Zastanowimy się, jaką nagrodę dać za koncepcję – mówi.    Amfiteatr ma być rozbudowywany w kierunku komisariatu policji. Jak wyjaśnia wójt, ze względów technicznych nie da się go rozbudować tak, by tłem dla sceny było Jezioro Charzykowskie.
Ta inwestycja finansowana będzie najprawdopodobniej ze środków zewnętrznych, o które chce zabiegać gmina. Gotówka, którą ma obecnie w kasie m.in. dzięki słynnej transakcji handlowej, jest w większości rozplanowana. – 100 milionów już nam się kończy na inwestycjach tegorocznych i przyszłorocznych – dodaje Szczepański.

fot. Danuta Niedzielska

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 12 sierpnia 2021, nr 32/998.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%