Zamknij
REKLAMA

"W Doręgowicach radość jest wielka". Powstaje nowa droga

08:00, 31.08.2021 | E.K
Skomentuj Na podpisaniu umowy w urzędzie byli szef firmy Dariusz Sala, sołtyska Iwona Orłowska i wójt Zbigniew Szczepański.
REKLAMA

Jesienią mieszkańcy Doręgowic będą już cieszyć się z nowej trasy wykonanej z kostki. Zadaniem zajmuje się firma Dariusza Sali ze Sławęcina. – Długo na to czekaliśmy – mówi sołtyska Iwona Orłowska.

Chodzi o 600-metrowy odcinek biegnący od koziego rynku w Doręgowicach. Obecnie trakt nie jest utwardzony. Ma być wykonany z betonowej kostki na nowej podbudowie z kruszywa. Trasa będzie mieć szerokość 4,5 metra i po obu stronach półmetrowe pobocza. Inwestycja jest dofinansowana z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, a środki te rozdysponowuje urząd marszałkowski.
Wszystkie z gminy
Umowa na wykonanie drogi jest już podpisana. W postępowaniu wystartowało łącznie pięć firm, które złożyły oferty w przedziale finansowym od 443,5 tys. zł do 548,9 tys. zł. – Większość była w zasadzie zbliżona do siebie cenowo. Co ciekawe, wszystkie pochodziły od lokalnych przedsiębiorstw. Mamy duży potencjał wśród firm drogowych w gminie Chojnice – cieszy się wójt Zbigniew Szczepański.
Przetarg wygrała firma Roboty Ziemne Dariusza Sali ze Sławęcina, a pozostałe propozycje złożyły przedsiębiorstwa z Charzyków, Chojniczek i Lichnów. – Wygrała sprawdzona firma, która wykonuje u nas już nie pierwsze zadanie – zaznacza wójt. Obecnie sławęcińskie przedsiębiorstwo kończy już prace na ulicy Piaskowej w Swornegaciach, gdzie trwają odbiory. W okolicach Doręgowic ci sami drogowcy też wykonywali inwestycję – ścieżkę rowerową w stronę Kamionki. – Dobrze nam się wówczas współpracowało – podkreśla sołtyska Doręgowic i gminna radna Iwona Orłowska. Na pewno tym razem sołtyska również będzie doglądała inwestycji. – Wykonawca będzie miał społecznego inspektora nadzoru na miejscu – śmieje się Zbigniew Szczepański.
Lepszy dojazd
Wykonawca już wszedł na plac budowy. Czas na wykonanie zadania ma do końca października. – W Doręgowicach radość jest wielka. Długo czekaliśmy na tę inwestycję i bardzo się z niej cieszymy. Zapewni ona dobry dojazd nie tylko do pól, ale też do co najmniej 10 domów – dodaje sołtyska. Oprócz tego w Doręgowicach powstaje też trasa na wybudowaniu z płyt yomb. Ona też zapewni dojazd do kilkunastu posesji.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 12 sierpnia 2021, nr 32/998.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%