Zamknij
REKLAMA

Pożar hal produkcyjnych w Krojantach. Czarny dym nad wsią (FOTO)

15:34, 30.09.2021 | R.W
Skomentuj
REKLAMA

Ogień objął hale produkcyjne z łodziami. Akcja praktycznie jeszcze trwa, bo strażacy chcą sprawdzić wszystkie pomieszczenia. Na miejsce przyjechała też specjalistyczna grupa ze Starogardu Gdańskiego.

Jak wynika ze wstępnych informacji, 65 osób samodzielnie ewakuowało się z budynków jeszcze przed przyjazdem służb. Nikt poważnie nie ucierpiał, choć byli też poszkodowani - prawdopodobnie jedna lub dwie osoby musiały zostać opatrzone z powodu poparzeń. Służby wciąż pracują na miejscu.

Przyjechały zastępy z całego powiatu, a oprócz tego grupa operacyjna komendy wojewódzkiej i specjalistyczna ze Starogardu Gdańskiego - informuje Marcin Wróblewski z KP PSP w Chojnicach. Choć wydaje się, że pożar został już opanowany, ratownicy chcą dokładnie sprawdzić wszystkie pomieszczenia. - Chcemy dotrzeć do tych miejsc i sprawdzić pod kątem obecności gazów lub groźby zawalenia - dodaje Wróblewski.

Uspokaja, że niebezpieczeństwa nie ma, ale straż chce zweryfikować wszystko skrupulatnie. Podobnie jeśli chodzi o szkodliwość powietrza - póki co mierniki nie sygnalizują niepokojących wskazań.

Na miejscu działały dziś w zasadzie wszystkie służby, również policja. - Przeprowadzimy oględziny miejsca, na pewno zostanie powołany biegły do czynności procesowych - informuje Justyna Przytarska z KPP w Chojnicach.

Straty nie są jeszcze oszacowane, ale na pewno będą ogromne.

(R.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%