Zamknij
REKLAMA

W razie czego mogą reklamować

08:00, 08.10.2021 | E.K
Skomentuj Wójt gminy Konarzyny Jacek Warsiński, urzędniczka Jolanta Wielińska oraz Janusz Januszewski z charzykowskiego LKS-u.
REKLAMA

Gmina Konarzyny otrzymała już żaglówki z programu „100 łodzi żaglowych na 100-lecie zaślubin Polski z morzem”. Łodzie dotarły w ubiegłym tygodniu i zostaną zwodowane w Ludowym Klubie Sportowym w Charzykowach.

Jedną żaglówkę nazwano Bublik, a drugą – Chocina. Nazwy wybrali mieszkańcy.

Ten temat wielokrotnie poruszaliśmy już na łamach „Czasu Chojnic”, a wójt Jacek Warsiński deklarował, że żaglówkami będzie zainteresowany tylko wtedy, jeśli samorząd nie będzie musiał ponosić w związku z tym żadnych kosztów. W ramach programu „100 łodzi żaglowych na 100-lecie zaślubin Polski z morzem” tak właśnie ma być. Tematem zainteresowani byli też radni, którzy dopytywali, czy byłaby możliwość organizacji zajęć dla dzieci z gminy na miejscowych jeziorach. Do tego jednak byliby potrzebni opiekunowie, co wiązałoby się z kosztami. Łodzie trafiły więc do Ludowego Klubu Sportowego w Charzykowach, gdzie szkolą się mali żeglarze z gminy.
Żaglówki dotarły do LKS-u na początku zeszłego tygodnia. Na miejscu od razu rzucały się w oczy otarcia i uszkodzenia sprzętów. Na pierwszy rzut oka wyglądało to jak pęknięcia i zarysowania. – Okazało się, że to tylko brud od pasów, a nie żadne poważne uchybienia. Delikatnie uszkodzona jest tylko jedna płetwa sterowa – mówi Jacek Warsiński. Dodaje, że ta informacja została zawarta w protokole odbioru i można ten element reklamować. – Będziemy się w tej sprawie konsultować z LKS-em – dodaje. Jak wyjaśnia, łodzie, które przyjechały dzięki programowi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, są już kompletne i gotowe do użytku. W charzykowskim LKS-ie szkolą się dwie osoby z gminy Konarzyny.

tekst i fot. Patrycja Gierszewska

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 16 września 2021, nr 37/1003.

(E.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%