Zamknij
REKLAMA

Chojnicki sztab na ogłoszeniu celu 30. Finału WOŚP

13:11, 08.10.2021 | R.W
Skomentuj
REKLAMA

Druga sobota października to start wielkiej "finałowej" machiny, czyli przygotowań do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny Sztab w Chojnicach jest częścią tej corocznej akcji. W sobotę przedstawiciel sztabu w Chojnicach weźmie udział w oficjalnym ogłoszeniu tematu jubileuszowego 30. Finału WOŚP, które poprowadzi Jurek Owsiak.

Ogłoszenie tematu 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 9 października odbędzie się przy okazji spotkania przedstawicieli Fundacji WOŚP i Jurka Owsiaka ze sztabami z całej Polski. W wydarzeniu naszą miejscowość reprezentować będzie Paulina Ambroziak.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele tylko niektórych sztabów, w tym właśnie sztabu Chojnicach. Transmisja z oficjalnego ogłoszenia zacznie się o godz. 11.00 na profilu WOŚP na Facebooku. Dwa dni po ogłoszeniu celu, czyli 11 października, ruszy rejestracja sztabów. Jak wyjaśnia Paulina Ambroziak, szefowa chojnickiego sztabu, temat 30. Finału to cel medyczny, na który WOŚP Chojnicach, a razem z nim mieszkańcy Chojnic, będą zbierać środki w ostatnią niedzielę stycznia. W ubiegłym roku chojnicki sztab zebrał 120 088,87 zł:

Sztab Chojnice dziękuje za 29. Finał. Mimo pandemii i wiążących się z nią obostrzeń, które wpłynęły m.in. na zmianę terminu zbiórki, w styczniu tego roku sztab w Chojnicach zagrał jeszcze głośniej i udało się zebrać 120 088,87 na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy. Fundacja WOŚP dzięki zaangażowaniu sztabów i zorganizowanym zbiórkom w Internecie zebrała łącznie 210 813 830,10 PLN. Było to ponad 20 milionów PLN więcej niż podczas poprzedniego Finału WOŚP i najwięcej w historii wszystkich zbiórek „Orkiestry”. Oznacza to, że podczas ostatniej edycji zbiórki WOŚP zebrała prawie tyle samo, co w ciągu 13 pierwszych lat swoich działań łącznie (kwesty w latach 1993-2005 to zebrane w sumie 222,5 miliona złotych).

W zbiórce w Chojnicach wzięło udział 134 wolontariuszy, którzy kwestowali zarówno online, jak i na terenie miasta. Także w tym roku sztab zaprasza chętnych do kwestowania. Więcej informacji na temat zapisów ma pojawić się wkrótce. 

grafika: WOŚP

(R.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%