Zamknij
REKLAMA

Powinno być więcej mandatów za brak maseczki?

11:11, 12.10.2021 | R.W
Skomentuj
REKLAMA

- Ludzie notorycznie chodzą bez maseczek, zwłaszcza młodzież. Czy policja się tym nie interesuje? - skarży się mężczyzna, który zadzwonił do naszej redakcji. Rzecznika policji zapewnia, że wszystkie sygnały w tego typu sprawach są sprawdzane.

Zdaniem mężczyzny coraz rzadziej przestrzegany jest nakaz zakrywani ust i nosa. 

- Mało kto nosi teraz maseczkę. Widać to zwłaszcza wśród młodzieży - na przykład gdy tylko uczniowie wyjdą na przerwę do sklepów. Gdy  człowiek zwróci komuś uwagę, to jeszcze może usłyszeć niecenzuralne słowa - ubolewa nasz Czytelnik. - Czy policja tym się nie interesuje? Kary powinny być częściej nakładane, może wtedy niektórzy by się nauczyli.

Justyna Przytarska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach, zachęca do informowania służb o konkretnych przypadkach. - Jeśli ten pan widzi określoną sytuacją, może poinformować dyżurnego, a policjanci na pewno podejmą interwencję - zapewnia. 

Poza tym policjanci z powiatu chojnickiego w związku ze wzrostem zachorowań w kraju prowadzą kolejne wzmożone działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. W ostatni weekend szczególnym nadzorem zostały objęte galerie handlowe, sklepy oraz środki masowego transportu.

Funkcjonariuszy cały czas można spotkać też w innych miejscach. 

- Mundurowi sprawdzają m.in. czy mieszkańcy oraz turyści stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach, w których nakaz ten obowiązuje - informuje rzeczniczka.

Przypomina też, że jeśli ktoś nie stosuje się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, policjant może nałożyć na niego mandat karny. Może również skierować do sądu wniosek o ukaranie, a o rażącym łamaniu przepisów poinformować inspektora sanitarnego - a kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

(R.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

JokoonaJokoona

2 1

Nie wszyscy mogą nosić maseczki . Każdy człowiek sam powinien zdecydować czy chce i może nosić maseczkę.Za jakiś czas społeczeństwo przekona się do czego doprowadzi zmuszanie zakrywanie nosa i ust .Grzybica jamy ustnej , dróg oddechowych i płuc. 23:38, 12.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

FrogFrog

0 0

Każdy człowiek powinien sam decydować, z jaka prędkością będzie jeździł po mieście! 19:33, 14.10.2021


MalenkaMalenka

2 0

Stary *%#)!& sam nie nosi maseczki a od nas wymaga 08:20, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bla bla blaBla bla bla

2 1

Jak ktoś chce wdychać swoje spaliny to niech nosi skoro uważa że to przed czymś chroni Ja uważam że to bardziej szkodzi niż pomaga 17:51, 13.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EE

0 0

Powiedz to chirurgowi, gdy będzie cię operował :) 19:31, 14.10.2021


0%