Zamknij
REKLAMA

Duże zmiany w odbiorze śmieci

15:39, 27.10.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Radni przyjęli poważne zmiany w systemie odbioru odpadów w gminie Czersk. Wprowadzono limity na darmowe oddawanie opon, odpadów budowlanych i biodegradowalnych.

W tym roku mieszkańcy oddali o 12 procent więcej śmieci niż zakładali urzędnicy. To spowodowało zwiększenie kosztów utrzymania systemu obsługi odpadów  o 450 tys. zł. Na wczorajszej sesji radni dyskutowali o zmianach w regulaminie utrzymania czystości w gminie Czersk. Uznano, że by ograniczyć koszty trzeba ograniczyć liczbę zbieranych odpadów (tam, gdzie przyrosty są największe) przyjmowanych Przegłosowali duże zmiany. Te najważniejsze to limity oddawania niektórych frakcji. Takie rozwiązania już funkcjonują w innych samorządach, w Czersku do tej pory ich nie było. Po wejściu w życie uchwały za darmo będzie można oddać tylko cztery opony w roku (trzeba je będzie zawieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych). Za liczbę powyżej czterech trzeba będzie zapłacić. Limit wprowadzono też na odpady budowalne. Za darmo do PSZOK-u będzie można zawieźć do dwóch ton rocznie z jednej nieruchomości. Ograniczenia wprowadzono też dla śmieci biodegradowalnych. Z posesji pracownicy ZUK-u odbiorą tylko jeden pojemnik plus dwa worki z zielonymi odpadami lub pięć worków. Więcej trzeba będzie odstawić do PSZOK-u, ale tę frakcję akurat darmowo.

Radni ustalili również minimalne ilości wywozów nieczystości z szamb. W domach zamieszkanych całorocznie będzie to raz na trzy miesiące. Z nieruchomości zamieszkanych czasowo dwa razy w roku. Osad z przydomowych oczyszczalni będzie musiał być opróżniany co najmniej raz w roku.

Szeroko o dyskusji na temat śmieci będzie można przeczytać w najnowszym numerze "Czasu Chojnic". W kioskach już w czwartek.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%