Zamknij
REKLAMA

Zaatakował dziewczynkę spacerującą z psem

09:00, 08.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Do bulwersującego zdarzenia doszło w Chojnicach. 27-latek zaczepił dziewięcioletnią dziewczynkę, a potem dopuścił się czynu o charakterze seksualnym. Napastnik siedzi już w areszcie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 26 września w godzinach przedpołudniowych w Chojnicach, w okolicach jednego z osiedli. Jak ustalili śledczy, dziewięciolatka wyszła na spacer z psem. Podczas niego została zaczepiona przez 27-letniego mężczyznę. – Sprawca, grożąc użyciem przemocy, zmusił dziewczynkę do poddania się innej czynności seksualnej – mówi Mirosław Orłowski, prokurator rejonowy w Chojnicach.
Zaniepokojeni przedłużającą się nieobecnością dziecka rodzice rozpoczęli poszukiwania. Wezwali też policję. Dziecko zostało odnalezione w okolicach ulicy Kościerskiej. Opowiedziało rodzicom, co się stało. Policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy. Niedługo potem na terenie miasta ujęto mężczyznę. Był nim 27-letni Piotr C., mieszkaniec gminy Chojnice.
W chwili zatrzymania mężczyzna był trzeźwy. Był już wcześniej karany za inne przestępstwa, ale nie o charakterze seksualnym. Zatrzymany został przesłuchany, ale o treści jego wyjaśnień prokurator nie chciał się wypowiadać. – Do Sądu Rejonowego w Chojnicach skierowaliśmy wniosek o tymczasowe aresztowanie tego mężczyzny, a sąd się do wspomnianego wniosku przychylił. Piotr C. został aresztowany na trzy miesiące – dodaje Orłowski. W sprawie jest obecnie prowadzone śledztwo. Za wspomniane przestępstwo grozi od dwóch do 12 lat więzienia.

red.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 30 września 2021, nr 39/1005.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%