Zamknij
REKLAMA

Remont berlinki ma się skończyć w 2023 roku

11:48, 18.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Wreszcie są dobre wieści dla kierowców. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na remont berlinki z Chojnic do Czerska.

Ruszyła procedura przetargowa na przebudowę odcinka berlinki z Chojnic do Czerska. Chodzi o odcinek od końca obwodnicy do rogatek Czerska. Zasadniczym celem przebudowy jest podniesienie nośności drogi do 11,5 tony na każdą oś pojazdu. Z tego powodu trzeba między innymi usunąć płyty betonowe, z których droga kiedyś została zbudowana.

Jakie jeszcze zmiany się szykują? Oprócz spraw czysto technicznych ma na przykład zostać ograniczona ilość skrzyżowań i pojawić się mają światła. Znaczącą poprawą bezpieczeństwa będzie ciąg pieszo-rowerowy na całej długości. Zostaną zamontowane wagi dla pojazdów ciężarowych w obu kierunkach. Na feralnym skrzyżowaniu koło pomnika w Nowej Cerkwi przesunięte zostaną wloty dróg powiatowych w ten sposób, by w miarę możliwości uzyskać kąt prosty. Powstaną dwa lewoskręty z wyspami, wyspy będą rozgraniczać też pasy na drogach powiatowych. Od podpisania umowy wykonawca będzie miał 20 miesięcy na ukończenie prac. W związku z tym można się spodziewać końca inwestycji w 2023 roku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%