Zamknij
REKLAMA

Gminy Czersk i Chojnice założą spółdzielnię socjalną

15:24, 29.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Dwa samorządy z naszego powiatu założą spółdzielnię socjalną. Głównym polem działalności mają być usługi opiekuńcze dla mieszkańców.

Gminy Chojnice i Czersk zaplanowały założenie spółdzielni socjalne "Razem można więcej". Podmiot ten ma na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób bezrobotnych i niepełnosprawnych oraz przeciwdziałanie bezrobociu. Głównym przedmiotem działania spółdzielni ma być świadczenie usług opiekuńczych na terenie gmin Chojnice i Czersk. Wolę powołania spółdzielni radni z gminy Chojnice wyrazili już w piątek. Radni z Czerska nad sprawą pochylą się na jutrzejszej sesji.

Oba samorządy mają mieć w spółdzielni równe udziały, ale siedziba ma mieścić się w Czersku. Według planów podmiot ma pozyskać dofinansowanie na start, a spółdzielnia ma zabezpieczać usługi opiekuńcze, chociaż możliwych działalności ma być więcej. W trakcie kadencji poprzedniej burmistrz w gminie Czersk została powołana spółdzielnia socjalna, ale nie przetrwała ona czasu pandemii. Obecnie jest w trakcie procedury likwidacyjnej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%