Zamknij
REKLAMA

Zwolnienie z podatku tylko do 10 stycznia

10:04, 23.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Osoby, które chcą skorzystać ze zwolnienia z podatku od nieruchomości w gminie Chojnice, musza się spieszyć. Oświadczenia w tej sprawie można składać do 10 stycznia.

To ważna informacja dla mieszkańców gminy Chojnice. W związku z uchwałą rady gminy można uzyskać zwolnienie z podatku od nieruchomości za budynki mieszkalne. Te, których funkcją jest działalność gospodarcza, nie są nią objęte. Warunkiem jest jednak posiadanie jedynie ekologicznego źródła ogrzewania: kotła gazowego, pompy ciepła, ogrzewania elektrycznego. W skrócie mówiąc takiego, które nie wytwarza popiołu. Można mieć okazjonalnie używany kominek, ale popiół drzewny z niego należy zagospodarować samemu w postaci naturalnego nawozu.

Aby uzyskać ulgę, trzeba spełnić kilka ważnych formalności. Przede wszystkim właściciel budynku musi do 10 stycznia złożyć w urzędzie gminy stosowne oświadczenie, że posiada ekologiczne źródło ogrzewania. To będzie podstawą zwolnienia. Zastosowanie zwolnienia będzie się wiązało z zabraniem z posesji pojemnika na popiół. W przypadku, gdyby kontrola wykryła jednak w śmieciach zmieszanych popiół, na właściciela zostanie nałożona kara za dany miesiąc w postaci dwukrotności podatku śmieciowego. Zwolnienia z podatku nie zdobędą osoby, które mają zaległości z opłatami.

Urzędnicy przypominają także o innym obowiązku właścicieli budynków i to w całym kraju. Do czerwca 2022 roku muszą oni złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków o tym, jakie jest w nim źródło ogrzewania. Można to zrobić elektronicznie na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ikarikar

1 1

nie zwolnienie tylko ulga a to kluczowa różnica!!!i to wychodzi parę złotych w sumie dajcie spokój propaganda ja jak tv... 15:41, 26.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%