Zamknij
REKLAMA

Grożąc nożem wykorzystał dziecko. Potem je okradł

08:00, 22.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Piotr C. może spędzić w więzieniu długie lata. Zdaniem prokuratury mężczyzna grożąc dziewięciolatce nożem wykorzystał ją seksualnie. Po tym przestępstwie jeszcze ukradł jej telefon, przez co dziecko nie mogło od razu wezwać pomocy. Mieszkaniec gminy Chojnice czeka na proces w areszcie.
Śledczy pracujący nad tą sprawą nie ukrywają, że 26 września w Chojnicach doszło do ohydnego czynu. Tego dnia 9-letnia dziewczynka z Chojnic wyszła na spacer z psem. Niestety w pobliżu pojawił się też 27-latek. Ustalenia policji i prokuratury odnośnie do tego, co zaszło, są bulwersujące. Wszystkie zostały ujęte w akcie oskarżenia, który kilka dni temu został przesłany do Sądu Okręgowego w Słupsku. Ze względu na wagę zarzutów proces będzie się toczył od razu w wyższej instancji.
Wykorzystał i okradł
Jak miało wyglądać przestępstwo? – Mężczyzna, 27-letni mieszkaniec gminy Chojnice, został oskarżony o to, że grożąc 9-letniej dziewczynce użyciem noża doprowadził ją do wykonania innej czynności seksualnej – mówi Stanisław Kaszubowski, zastępca prokuratora rejonowego w Chojnicach. Śledczy ze względu na dobro dziecka nie podają szczegółów tego przestępstwa. Wcześniejsze doniesienia mówiły o zmuszeniu do dotykania. – Potem grożąc użyciem przemocy i pozbawieniem życia ukradł pokrzywdzonej telefon – dodaje Stanisław Kaszubowski. To oczywiście spowodowało, że ofiara nie mogła od razu skontaktować się z rodzicami. Przedłużającą się nieobecność dziewczynki zauważyli rodzice. Rozpoczęły się poszukiwania, które zakończyły się odnalezieniem przestraszonego dziecka w okolicach jednego z osiedli przy ulicy Kościerskiej.
Narkotyki i recydywa
Od razu ruszyły poszukiwania sprawcy. Ten został w krótkim czasie złapany. – Podczas zatrzymania miał przy sobie narkotyki, a ponadto znieważył funkcjonariuszy – mówi chojnicki prokurator. Zatrzymanym mężczyzną był Piotr C. Był trzeźwy, ale posiadał amfetaminę. Mieszkaniec gminy Chojnice już wcześniej miał problemy z prawem, ale nie były to aż tak poważne przestępstwa. 27-latek został aresztowany na trzy miesiące. Za kratkami przebywa do teraz. W toku śledztwa mężczyzna przedstawił swoją wersję wydarzeń, która tylko częściowo pokrywała się z ustaleniami śledczych. Przedstawił wersję korzystną dla siebie.
Piotr C. odpowie teraz za kilka czynów. Chodzi o przestępstwo zbrodni na tle seksualnym i rozboju, a także zmuszenia pokrzywdzonej do określonego działania, znieważenia policjantów oraz posiadania narkotyków. Niektóre miał popełnić w warunkach recydywy. – Grozi mu za to kara pozbawienia wolności nie krótsza niż trzy lata, a maksymalnie do 15 lat więzienia – zaznacza prokurator. Ze względu na charakter sprawy proces będzie się odbywał za zamkniętymi drzwiami.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 5 stycznia 2022, nr 1/1019.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%