Zamknij
REKLAMA

Senator odniósł się do drożyzny

11:20, 25.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj w Chojnicach gościł senator Platformy Obywatelskiej Stanisław Lamczyk. Odniósł się między innymi do drożyzny, rosnących cen za energię i gaz. Jak przekonywał, częściowo można było ich uniknąć.

Na konferencję prasową przybyli senator Stanisław Lamczyk oraz poseł Zbigniew Konwiński. Głównymi tematami spotkania były zmiany w finansowaniu nauki języków mniejszości oraz rosnące ceny. Jak przekonywał Stanisław Lamczyk, tak dużych wzrostów cen można było uniknąć. Senator Platformy Obywatelskiej wskazywał, że w senacie odbyła się analiza umów gazowych. Przed rokiem 2020 ceny gazu były ustalane na podstawie średnich cen rocznych. Teraz z kolei płacimy w całości ceny giełdowe. Poza tym nie ma jeszcze dopływu gazu z Norwegii, a ten z USA także podrożał.

Stanisław Lamczyk mówił także o energii. Krytykował zbyt późną reakcję rządu na politykę klimatyczną UE, blokowanie budowy farm wiatrowych na lądzie i opieszałe działania w stawianiu farm na morzu. Poza tym opowiedział się za budowaniem biogazowni w każdej gminie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%