Zamknij
REKLAMA

Niewinna naklejka czy początek kampanii wyborczej?

09:00, 17.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Nasz Czytelnik poczuł się zniesmaczony zdjęciami z Dnia Dziecka w Czersku. Uważa, że przedszkola to nie miejsce na promowanie organizacji, która powstała z komitetu wyborczego burmistrza Czerska lub nawet rozpoczynanie kampanii wyborczej. Jej prezes odpiera zarzuty i komentuje, że nie stało się nic niestosownego.

W środę 1 czerwca jak co roku odbyło się sporo imprez z okazji Dnia Dziecka. Nie inaczej było w Czersku. Jedną z nich była akcja czytania bajek w gminnych przedszkolach. Placówki odwiedzili przedstawiciele władz miasta oraz radni. Impreza z cyklu „łatwych, lekkich i przyjemnych”, a prócz bajek milusińscy w prezencie dostali też upominki – musy owocowe.
Niesmaczny mus?
Na oficjalnej stronie internetowej czerskiego urzędu pojawiła się galeria zdjęć z wydarzenia. Ta z kolei zwróciła uwagę jednego z naszych Czytelników. Konkretnie kilka zdjęć musów jednej z wiodących marek, opatrzonych naklejkami Stowarzyszenia „Dla Naszej Gminy”. To wywodzi się wprost z komitetu wyborczego „Razem dla naszej gminy”, z którego startował burmistrz Przemysław Biesek-Talewski. – Oglądając te zdjęcia, poczułem niesmak. Eksponowanie logo stowarzyszenia było nachalne. Nie rozumiem, jaki to miało cel. Czy to początek kampanii wyborczej? Jeśli tak, to chyba władze nie szukają głosów w przedszkolu – ironizował nasz rozmówca. Zastanawiał się też, czy może gmina Czersk ma podpisaną jakąś umowę promocyjną z marką spożywczą.
Bez politycznego podtekstu
Pytania o ewentualną umowę wysłaliśmy na skrzynkę mailową ratusza. Otrzymaliśmy odpowiedź, ale nie wiemy, kto jest jej autorem (pomimo prośby o przedstawienie się, autor maila nie ujawnił swoich personaliów). Wynika z niej, że gmina nie jest związana umową na „lokowanie produktu” i takiego lokowania tu nie było. Na stronie gminy Czersk zamieszczona została relacja z pozytywnej inicjatywy – z akcji przekazania musów dzieciom z okazji Dnia Dziecka. Lokowanie produktu dotyczy działalności mediów, a nie samorządu terytorialnego. Poprosiliśmy też o komentarz wiceburmistrz Bogumiłę Ropińską, która jest prezesem Stowarzyszenia „Dla Naszej Gminy”. Jak odnosi się do sprawy? – Wizyta członków stowarzyszenia w przedszkolach była częścią szerszego projektu integracyjnego dla dzieci i osób starszych. Pozyskaliśmy na niego grant z programu Działaj lokalnie, a swoje inicjatywy musimy w związku z tym udokumentować. Członkowie zakupili upominki z własnych środków. Mam na to potwierdzenia. Nie wydaje mi się, aby umieszczenie logo naszego stowarzyszenia było nachalne. Osobiście nic niestosownego w tym nie widzę – mówi Bogumiła Ropińska. Zapewnia, że umieszczenie logo, jak i całe wydarzenie, na pewno nie było elementem kampanii wyborczej. – Nie chcemy być postrzegani jako stowarzyszenie, które działa tylko w czasie wyborów. Za chwilę możemy wpaść w taką pułapkę, że z tego powodu, że wywodzimy się z komitetu wyborczego, to nam już nic nie wolno. To było zrobione dla dzieci, a nie politycznie – dodaje wiceburmistrz.
fot. UM w Czersku

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 9 czerwca 2022, nr 23/1041.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%