Zamknij
REKLAMA

Chojnicka filia PORD jeszcze w tym roku ma przejść rozbudowę

09.00, 30.06.2022 . Aktualizacja: 12.59, 30.06.2022
Skomentuj Filia PORD w Chojnicach mieści się przy ul. Gdańskiej 110e.
REKLAMA

– Nie idziemy z piętrem do góry. Zaadaptujemy pomieszczenia, które już są w budynku, a pełniły na przykład funkcję garażu – mówi Roman Nowak, dyrektor PORD w Gdańsku. Rozbudowa obiektu w Chojnicach ma przełożyć się na większy komfort zdających i pracowników terenowego oddziału. Stworzy też możliwość przeprowadzania większej ilości egzaminów. 

Niespełna dwa lata temu, kiedy terenowy oddział Pomorskiego Ośrodku Ruchu Drogowego w Chojnicach startował, w Chojnicach zatrudnionych było trzech egzaminatorów. Obecnie jest ich dziewięciu, a liczba przeprowadzanych egzaminów w ciągu miesiąca sięga 2 tysięcy. – Zapotrzebowanie społeczeństwa, jak widać, jest spore. Staramy się sprostać tym wymaganiom i poprawić komfort zarówno pracowników, jak i zdających. Stąd rozbudowa ośrodka – mówi Roman Nowak, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku. 
Ma być przestronniej
Otwierając oddział w Chojnicach, PORD nie zdecydował się od razu na adaptację wszystkich pomieszczeń z uwagi na fakt, że nie wiedział, jakie będzie zapotrzebowanie na tego typu usługi. Dlatego też teraz, znając potrzeby pracowników i klientów, może w pełni zaadaptować obiekt. Zgodnie z koncepcją ostatnie pomieszczenia w budynku, częściowo wykorzystywane jako magazyn, zostaną zaadaptowane m.in. na salę komputerową do zdawania egzaminu teoretycznego. – Dzisiaj mamy osiem stanowisk komputerowych. W trakcie trwania pandemii koronawirusa czynne było co drugie. W nowej sali równocześnie egzamin będzie mogło zdawać 13 osób – mówi dyrektor PORD w Gdańsku. „Przeprowadzka” czeka też egzaminatorów. – Ich pokój chcemy również przenieść do tamtej części dla zwiększenia komfortu. Tym samym przygotujemy się, by móc na stałe pracować na dwie zmiany, tak jak to jest w Gdańsku czy Gdyni, a tym samym obsługiwać większą ilość zdających. Aktualnie w Chojnicach w godzinach od 6.00 do 22.00 pracujemy co drugi tydzień – informuje Roman Nowak. Większą przestrzeń do pracy otrzymają również panie z biura obsługi, a poczekalnię podchodzący do egzaminu praktycznego na prawo jazdy. – Nie idziemy z piętrem do góry. Prace będą prowadzone wewnątrz, bo na to pozwala nam budynek. Sala wykładowa nie byłaby na tyle wykorzystana, jak może sala komputerowa. Panie w biurze obsługi były dwie, już są trzy. Też potrzebują większego pomieszczenia do pracy – dodaje. 
Bez komplikacji dla zdających
Przetarg na przeprowadzenie prac w budynku PORD zamierza ogłosić już niebawem. – Na tę chwilę została stworzona dokumentacja projektowa. Oczekujemy na pozwolenie na budowę. Jak tylko takie pozwolenie uzyskamy, będziemy mogli ogłosić przetarg, który pozwoli wyłonić wykonawcę. Moim marzeniem jest, byśmy mogli do prac przystąpić w końcówce trzeciego kwartału bieżącego roku – przyznaje dyrektor. 
Rozbudowa ośrodka nie będzie miała wpływu na jego pracę. – Nie planujemy jakiegokolwiek dnia, by wyłączyć funkcjonowanie filii. Przeciwnie, rozbudowa będzie prowadzona równolegle, bez jakiegokolwiek dyskomfortu dla osób zdających – zapewnia Roman Nowak. Na tę chwilę szefujący PORD nie jest w stanie odpowiedzieć, na ile planowana inwestycja przełoży się na zwiększenie zatrudnienia w placówce. – To już będzie zależało od ilości osób zdających egzamin – podkreśla.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 23 czerwca 2022, nr 25/1043.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%