Zamknij
REKLAMA

Usłyszał zarzut zabójstwa. Trafił do aresztu (FOTO)

14:46, 14.07.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Mateuszowi N., podejrzanemu o zabójstwo 66-letniego mieszkańca Brus, Prokuratura Rejonowa w Chojnicach przedstawiła najcięższy zarzut. Najbliższe trzy miesiące 23-latek spędzi w areszcie. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Do zbrodni w Brusach doszło w nocy z 24 na 25 czerwca (z piątku na sobotę), na terenie jednego z mieszkań przy ulicy Chełmowskiej, w którym wspólnie alkohol spożywało trzech mężczyzn: Gerard K., jego współlokator i Mateusz N. Jak ustalili śledczy, w trakcie zakrapianej imprezy doszło do kłótni pomiędzy jej uczestnikami, która zakończyła się pobiciem ze skutkiem śmiertelnym 66-latka. - 23-letni mieszkaniec gminy Czersk, Mateusz N., miał uderzać Gerarda K. wielokrotnie w głowę oraz dusić. Bezpośrednio po zdarzeniu sprawca uciekł, a mundurowi natychmiast podjęli poszukiwania podejrzewanego - informuje Justyna Przytarska, oficer prasowa chojnickiej policji.  

Cztery doby poszukiwań

Równolegle nad sprawą intensywnie pracowali kryminalni, którzy zbierali informacje na temat zbrodni, ustalali świadków, rozmawiali z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat okoliczności śmierci 66-latka oraz o sprawcy. - Wizerunek poszukiwanego został rozesłany do wszystkich patroli na terenie powiatu. Poinformowano również ościenne jednostki o prowadzonych poszukiwaniach. Kryminalni sprawdzali i analizowali wielogodzinne zapisy z kamer monitoringu z terenu Brus, ale również z innych części powiatu. Prowadzono szeroko zakrojone działania operacyjno-rozpoznawcze. Do działań wykorzystano policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną oraz psy tropiące - podaje policjantka. 

Z policyjnych ustaleń wynikało, że 23-latek może ukrywać się na terenach leśnych w okolicach Brus oraz Rytla. W środę (29.06) rano patrol policji zauważył go na jednej z ulic Chojnic. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna podjął próbę ucieczki. Został obezwładniony i zatrzymany, kiedy próbował schować się w piwnicy. 

Tymczasowy areszt

Jeszcze tego samego dnia Mateusz N. usłyszał zarzut zabójstwa. - 23-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia w sprawie. Mateusz N. był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże, kradzieże z włamaniami  - informuje Mirosław Orłowski prokurator rejonowy. Sąd Rejonowy w Chojnicach przychylił się do wniosku prokuratury, która zawnioskowała o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za zabójstwo grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

tekst aw, fot. sta

materiał archiwalny

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Pies-60 Pies-60

5 0

Nie przyznaje się do winy ? Co on sobie jakieś żarty robi, niewinny i uciekał ? Na szczęście ani prokurator, ani są nie uwierzy w tą jego niewinność. Sam sobie zapracował na wyrok, tylko żeby był jak z najwyższej półki. 16:45, 14.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rudaruda

6 1

Ćpun z Rytla. Kara śmierci powinna być. 22:11, 14.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%