Zamknij
REKLAMA

Mandat radnego zagrożony

11:00, 04.08.2022 | .
Skomentuj fot. arch.
REKLAMA

Na wezwanie wojewody Dariusza Drelicha służby prawne ratusza analizują czy są podstawy do wygaszenia mandatu radnego Andrzeja Platy.

O tym, że istnieją przesłanki do uchylenia mandatu Andrzejowi Placie, miejscu zamieszkania innym niż Chojnice i świadczeniu przez niego usług dla jednostki miejskiej, wojewoda został poinformowany pisemnie. W reakcji wezwał Radę Miejską Chojnice do wygaszenia mandatu radnemu, który startował z listy Koalicji Obywatelskiej. - Wyjaśniamy te zarzuty. Jedno jest pewne, że Andrzej Plata nie jest mieszkańcem Chojnic. W roku 2020 wymeldował się ze stałego meldunku w Chojnicach, nie wskazując stałego miejsca zamieszkania. Natomiast dla sprawy jest istotne czy jest w rejestrze wyborców Gminy Miejskiej Chojnice czy nie, i teraz to sprawdzamy – informuje Antoni Szlanga, przewodniczący Rady Miejskiej w Chojnicach.

Drugim ze wskazanych uchybień miało być świadczenie przez radnego usług na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnicach na kwotę 480 zł. Ta kwestia jest też wyjaśniana. Stanowisko rady i służb prawnych urzędu  powinniśmy poznać na sesji 22 sierpnia. Andrzej Plata sprawy komentować nie chce. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Anty  PISAnty PIS

5 1

Niech się wojewoda bierze za swoich kolesi, a nie wpier**** do Chojnic. 17:09, 04.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PIS taki dobry dobryPIS taki dobry dobry

4 0

Proponuję wygasić mandaty pisowcom w rządzie za doprowadzenie tego kraju do ruiny, ale nie, oczywiście ważniejsze są jakieś *%#)!& typu radny miejski i jego miejsce zamelodowania. 22:38, 04.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%