Zamknij
REKLAMA

Mija pięć lat od nawałnicy

09.32, 11.08.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Nadleśnictwo Czersk, gmina Chojnice i gmina Czersk przygotowały plan obchodów piątej rocznicy nawałnicy. Wśród nich między innymi konferencja naukowa czy msza św. polowa w Lotyniu.

Skutki przejścia nawałnicy przez nasz region w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 roku były tragiczne. Zginęło pięć osób, w tym dwie harcerki z obozu nad Jeziorem Śpierewnik. Nawałnica położyła lasy, nie oszczędziła też zabudowań. Do chwili obecnej o niszczycielskiej sile żywiołu przypomina zmieniony krajobraz, zwłaszcza na terenie Nadleśnictwa Rytel.

W ramach dzisiejszych (11.03) obchodów o godz. 9.00 w Zespole Szkół w Rytlu rozpoczęła się konferencja naukowa pn. „W ślad za huraganem”. Na godzinę 16.00 zaplanowano złożenie kwiatów przy pomniku ku czci harcerek nad jeziorem Śpierewnik, o godz. 17.00 odbędzie się msza świętą polowa w Lotyniu (centrum wsi). O godzinie 18:15 uczestnicy obchodów przeniosą się do Parku Wiejskiego, gdzie zostanie otwarta wystawa plenerowa, a pół godziny później przy świetlicy nastąpi otwarcie pieca chlebowego wraz z poczęstunkiem. Obchody zakończy apel modlitewny przy kaplicy w Rytlu.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%