Zamknij
REKLAMA

W czwartek Test Kaszuba

07.16, 16.08.2022 .
Skomentuj fot. Marta Potulska
REKLAMA

Stowarzyszenie Akolada i Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zapraszają na grę terenową pn. „Test Kaszuba”. Impreza odbędzie się 18 sierpnia (czwartek) w Swornegaciach. Początek gry i rejestracja  drużyn o godz. 15.00 przed Kaszubskim Domem Rękodzieła Ludowego. 

Ci, którzy odpowiedzą na zaproszenie Akolady i GOK-u staną przed nie lada wyzwaniem. Będą musieli zmierzy się z TESTEM KASZUBA –  szeregiem zadań sprawdzających, jak odnajdują się w kaszubskich tradycjach i folklorze. Wyzwanie nie będzie proste! Trzeba będzie zdobyć sprawności we wszystkich ważnych kaszubskich „dyscyplinach”: hafcie, wioślarstwie, wyplataniu koszy z wikliny, a nawet tabaczeniu...

- Na szczęście Kaszubi są pomocni, więc ramię w ramie staną z graczami przekazując im swoje najtajniejsze sekrety. Gracze będą musieli skompletować wszystkie umiejętności i poznać brzmienie języka kaszubskiego, aby otrzymać zaświadczenie o ukończeniu Testu Kaszuba. W nagrodę, na zakończenie gry, dla wszystkich uczestników zabawy  zagra kaszubska  kapela. Podczas występu będzie można  poczęstować się kaszubskimi specjałami. Dla najlepszych graczy przewidziano nagrody - mówi Lucyna Bucław z GOK w Chojnicach. 

W grze mogą wziąć udział  drużyny (minimum trzyosobowe) złożone zarówno z dzieci, jak i osób dorosłych – jeżeli do zabawy przystępują dzieci poniżej 7 r. ż wymagany jest nadzór osoby dorosłej. 

Udział w grze jest bezpłatny!
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%