Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie mijających wakacji na drogach

09.08, 08.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci podali pierwsze statystyki dotyczące zdarzeń drogowych w zakończone już wakacje. Czy było bezpieczniej w porównaniu do zeszłego roku?

Zakończyły się tegoroczne wakacje. To czas na pierwsze podsumowania tego, co działo się w tym czasie na drogach. Czy było bezpieczniej niż w roku poprzednim? Trudno to jednoznacznie stwierdzić, bo kluczowe statystyki wyglądają podobnie. W tegoroczne wakacje w naszym powiecie doszło do 184 kolizji i 16 wypadków drogowych. Rok wcześniej było to odpowiednio 181 kolizji i 15 wypadków. W te wakacje ranne zostały 22 osoby, a rok wcześniej 20. Niestety, w najważniejszej ze statystyk jest różnica. W 2021 roku nie zginął nikt. W tym roku na policyjnej mapie zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym pojawiły się czarne punkty. Zginęły niestety cztery osoby. Dwie straciły życie na drogach publicznych (motocyklista w okolicach Wiecka oraz mężczyzna na wózku inwalidzkim w Czersku). Z kolei dwie kolejne (młodzi mężczyźni podróżujący motocyklem między Laską i Przymuszewem w gminie Brusy) zmarli po zderzeniu z drzewem, do którego doszło na drodze, która nie ma kategorii drogi publicznej.

Poprawę widać za to w kwestii pijanych kierowców. W te wakacje złapano 20 nietrzeźwych kierujących samochodami oraz 3 w stanie po użyciu alkoholu (do pół promila) i jednego po narkotykach. Był też jeden nietrzeźwy rowerzysta. Przebadano 3 550 kierujących. Z kolei w 2021 roku w wakacje złapano 24 nietrzeźwych kierowców aut i 7 po użyciu alkoholu. Było także 8 nietrzeźwych rowerzystów i 2 w stanie po użyciu. W zeszłym roku wykonano 3 264 kontrole. - Jeżeli chodzi o te statystyki, to liczby są niższe przy większej liczbie kontroli. Tendencja na szczęście jest więc spadkowa - mówi Magdalena Zblewska, rzeczniczka prasowa chojnickiej policji.

Na zdjęciu miejsce tragicznego zdarzenia w okolicach Wiecka, gdzie po wypadku zmarł motocyklista - 21-letni Szymon.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%