Zamknij
REKLAMA

Krajowy węgiel trafi do Czerska

09.00, 16.09.2022 .
Skomentuj Polski węgiel w ostatnim czasie jest towarem bardzo poszukiwanym.
REKLAMA

Firma Ant-Pol z Czerska została Kwalifikowanym Dostawcą Węgla Polskiej Grupy Górniczej, obsługującym powiaty chojnicki i człuchowski. Zamówić surowiec do tego punktu mogą też mieszkańcy innych powiatów. Sama sprzedaż nadal odbywa się za pośrednictwem e-sklepu PGG. 

Polska Grupa Górnicza w czerwcu ogłosiła nabór na kwalifikowanych dostawców. Docelowo ma być ich około stu. Obecnie na stronie PGG widnieje lista, na której jest dwudziestu partnerów PGG, w tym Ant-Pol z Czerska, jako punkt obsługujący powiaty chojnicki i człuchowski. Zarazem jest to jeden z dwóch punktów  KDW na terenie woj. pomorskiego. Dla mieszkańców naszego regionu oznacza to, że po węgiel kupiony luzem w e-sklepie nie muszą udawać się już do kopalni na Śląsku. 
Do skutku
Prowadzący skład jeszcze w tym lub przyszłym tygodniu liczą na dostawę polskiego surowca. Jego sprzedaż prowadzona jest dwa razy w tygodniu na stronie sklep.pgg.pl. – Sprzedaż rozpoczyna się w każdy wtorek i czwartek o godzinie 16.00. Prowadzona jest do wyczerpania zapasów – mówi Andrzej Spica, właściciel Ant-Polu. Obecnie za tonę ekogroszku czy węgla trzeba zapłacić od 1065 zł do 1420 zł.
Internetowa sprzedaż przysparza wielu kłopotów chcącym zaopatrzyć się w opał. – Słyszymy od naszych klientów, że trudno przejść już samo logowanie, ale z tego co wiemy, procedura sprzedaży w najbliższym czasie ma zostać ulepszona. Warto próbować do skutku, bo jednak polski węgiel jest dużo tańszy i wielu osobom udaje się go kupić – zachęca nasz rozmówca. W przypadku osób starszych, nieposiadających konta bankowego (wymagane przy zakupie) ani umiejętności posługiwania się komputerem, ułatwienia na niewiele się zdadzą. Bez pomocy najbliższych są praktycznie wykluczeni z tej możliwości pozyskania opału.
Bez opcji zmiany
Mieszkańcy naszego regionu zainteresowani odbiorem węgla ze składu w Czersku powinni taką opcję wybrać w momencie zakupu. Po dokonaniu transakcji nie ma bowiem możliwości zmiany. – Do każdej zakupionej tony węgla należy doliczyć przeszło 500 zł za obsługę i transportu do składu. Istnieje też opcja dowozu do klienta za dodatkową opłatą – dodaje właściciel składu. Jak dowiadujemy się od lokalnego partnera PGG, lada moment powinna zostać uruchomiona platforma, która ma ułatwić kontakt kwalifikowanym dostawcom z PGG. 
Składy węgla, którym nie udało się wejść we współpracę z PGG, skazane są praktycznie na sprzedaż importowanego węgla. Ten jednak jest trzykrotnie droższy i mniej kaloryczny. – On się po prostu nie nadaje do naszych pieców – mówi prowadzący jeden z chojnickich składów. 

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 8 września 2022, nr 36/1054.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%