Zamknij
REKLAMA

Do pracy wstają z ochotą, bo kochają młodzież

11.44, 13.10.2022 . Aktualizacja: 12.27, 13.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

W środę w sali obrad chojnickiego starostwa nagrody starosty za szczególne osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej odebrało 22 nauczycieli, w tym 5 dyrektorów.

Dwa dni przed Dniem Edukacji Narodowej starosta chojnicki wręczył nagrody nauczycielom i dyrektorom podległych mu placówek, którzy nie tylko wzorcowo wypełniają swoje obowiązki, ale są i dla uczniów po pracy. - W tym zawodzie oprócz pasji trzeba mieć miłość do młodzieży - mówił Marek Szczepański, podkreślając, że dobrze gdyby w parze z tym szło zadowolenie z płacy i szacunek do pracy nauczyciela. - Żeby przebijać się ze swoimi postulatami musicie państwo otwierać miasteczka, protestować. Mam nadzieję, że przyjdzie taki czas, w którym edukacja stanie się dla rządzących głównym elementem tego, do czego należałoby dążyć - dodał włodarz. Nagrodzonym starosta życzył nie tylko spełnienia w pracy, ale i życiu osobistym. 

Nauczyciele wywołani do tablicy chętnie zabierali głos. W imieniu wszystkich nagrodzonych dziękowała Elwira Bieszke-Binnebesel. - To zawsze miłe, kiedy się docenia czyjąś pracę - mówiła szefująca Zespołowi Szkół w Malachinie. Pani dyrektor zapewniła też, że pedagodzy należą do tej grupy społecznej, która szklaneczkę widzi zawsze do połowy pełną, choć nauczanie młodych w dzisiejszych czasach to prawdziwe wyzwanie. Kolejny dyrektor, Józef Kołak, podsunął pomysł, aby następnym etapem po nagrodzie starosty był wniosek o nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty. Taką w tym roku cieszy się Bogna Klunder, dyrektorka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chojnicach. Zabierając głos podkreśliła, że ważne jest, aby kochać swoją pracę i nie zrażać się niepowodzeniami. Za wyróżnienie dziękowała także Edyta Figura z Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach. - Cieszę się kiedy uczniowie odzyskują wiarę we własne możliwości. U nas dostają skrzydeł. Dlatego też nie oddałabym swojej pracy za żadną inną - powiedziała. O tym, że praca nauczyciela daje satysfakcję, dlatego też codziennie chce się wstać z łóżka i iść do szkoły, mówił z kolei Olgierd Buchwald. Jacek Hałuszkiewicz, pedagog z Zespół Szkół nr 2 w Chojnicach zaakcentował, jak ważny i też często niedoceniany jest właśnie zawód pedagoga. 

Listy gratulacyjne wspólnie ze starostą wręczali Stanisław Skaja członek zarządu, Jacek Klajna przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury Sportu i Promocji oraz Irena Laska, dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu .Nagrodzeni nauczyciele otrzymali po 4 tys. zł. 

Nagrodzeni nauczyciele: Ewa Szamocka - II LO im. gen. W. Andersa w Chojnicach, Leszek Plata - II LO im. gen. W. Andersa w Chojnicach, Angelika Gwarna - Zespół Szkół w Chojnicach, Olgierd Buchwald - Zespół Szkół w Chojnicach, Katarzyna Januszewska-Klapa - Technikum nr 2 w Chojnicach, Jowita Szmeja - Technikum nr 2 w Chojnicach, Janusz Laska - Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach, Katarzyna Słubik - Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach, Jacek Hałuszkiewicz - Zespół Szkół nr 2 w Chojnicach, Sławomir Kordecki - Technikum nr 3 im. Bohaterów Szarży pod Krojantami w Chojnicach, Joanna Fidurska - Liceum Ogólnokształcące im. Wincentego Pola w Czersku, Sabina Krzoska-Szreder Sabina - Zespół Szkół w Brusach, Kamila Cierzan-Czapiewska - Zespół Szkół w Malachinie, Edyta Figura - Zespół Szkół Specjalnych w Chojnicach, Sławomir Jankowski - Zespół Szkół Specjalnych w Chojnicach, Aleksandra Grzelak - Zespół Szkół Specjalnych w Czersku, Katarzyna Urbanowicz - Medyczna Szkoła Policealna w Chojnicach.

Nagrodzeni dyrektorzy: Małgorzata Gierszewska - Zespół Szkół w Chojnicach, Sabina Słomińska Liceum Ogólnokształcące im. Wincentego Pola w Czersku, Elwira Bieszke-Binnebesel - Zespół Szkół w Malachinie, Bogna Klunder - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chojnicach, Józef Kołak - Zespół Szkół nr 2 w Chojnicach.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Ciocia MirkaCiocia Mirka

1 0

Bardzo cieszę się ,że nauczyciele zostali docenieni 17:50, 27.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%